19.11.2020 12:36 0 NW/gdynia.pl

Film dla dzieci Pawła Podolskiego zagości na dużych ekranach

Źródło:gdynia.pl

Absolwent gdyńskiej „filmówki”, pochodzący z Wejherowa Paweł Podolski otrzymał 170 tysięcy złotych na zrealizowanie filmu dla dzieci „Franek Błyskawica: Operacja Ważka”. Dzięki dofinansowaniu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej historia bohatera z Trójmiasta zostanie przeniesiona na duże ekrany.

Film pt.: „Franek Błyskawica: Operacja Ważka” będzie bazował na bohaterze, którego wykreowała trójmiejska autorka Agnieszka Śladkowską. Autorem filmu jest Paweł Podolski, absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Przygody sześcioletniego chłopca przeniosą się na duże ekrany dzięki dofinansowaniu od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, od której otrzymał 170 tysięcy złotych. O przyznaniu środków na tę produkcję zadecydowała komisja PISF: Waldemar Szarek, Aleksandra Piotrowska i Małgorzata Domin.

Jak czytamy na stronie gdyńskiego urzędu miasta, reżyser to nie jedyny akcent gdyński w powstaniu obrazu. Za produkcję odpowiedzialny będzie Jakub Maj z Maj Film Produkcja Filmowa, który ma swą siedzibę w Pomorskim parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Paweł Podolski gdyńską „filmówkę” ukończył w 2017 roku. Jego filmem dyplomowym była etiuda „Dzieciak” – opowieść o młodym chłopaku, który odszedł od narzeczonej i zostawił ją z dzieckiem. Podolski jest także absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, na którym ukończył kulturoznawstwo. W 2020 roku wyreżyserował krótkometrażowy film „Czy potwory jedzą kiwi?”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24