16.11.2020 13:16 0 raz

Hołtyn bohaterem Gryfa. WKS pokonał Sokół!

Archiwum

Dwa gole zdobyte przez Norberta Hołtyna zapewniły wygraną Gryfowi Wejherowo. W 17. kolejce III ligi żółto-czarni pokonali na wyjeździe Sokół Kleczew 2:1.

Aby dwukrotnie wpisać się na listę strzelców Norbert Hołtyn potrzebował niespełna pół godziny gry. Wynik meczu otworzył w 15. minucie wykorzystując rzut karny. Drugiego gola zdobył w 26. min. Sokół honorowe trafienie zanotował w 90. min. po uderzeniu Łukasza Zagdańskiego.

Na wynik końcowy złożyło się wiele rzeczy. Sokół zwłaszcza w pierwszej połowie miał kilka dogodnych sytuacji, ale uderzenia te z bliska i te z daleko mijały słupek bramki strzeżonej przez Wiesława Ferrę. Nie udało się strzelić gola kontaktowego, bo Gryf grał z niezwykłą ambicją, szybko przerywał grę, łatwo zdobywał wolne pole – podsumował spotkanie Sokół Kleczew na swojej stronie internetowej.

W pierwszej części sezonu gryfitom został do rozegrania jeszcze jeden mecz. W sobotę, 21 listopada, WKS na wyjeździe zmierzy się z Kotwicą Kołobrzeg. Będzie to zaległe spotkanie z 11. kolejki. Gryf po 16-tu meczach ma 16. zdobytych punktów, co pozwala im na zajmowanie 19. miejsca w tabeli. Nad 20-tym Chemikiem Police wejherowianie mają przewagę 10. punktów.

Sokół Kleczew – Gryf Wejherowo 1:2 (0:2)

Bramki: Łukasz Zagdański (90) – Norbert Hołtyn (15 – karny, 26)

Sokół: Koliński – Bartosik (33 Osiadło), Śnieg, Kaliszan, Koziorowski, Ligienza, Roszak (60 Mikołajczyk), Adamczewski (46 Wędzelewski), Kobylarek (46 Majer), Chromiński, Zagdański

Gryf: Ferra – Formella, Talaśka, Zaleski, Hołtyn, Kankowski, Lisiecki, Panek, Renusz (87 Urbański), Wiśniewski, Baranowski (76 Poręba)