16.11.2020 15:30 35 WH/UM w Wejherowie

Powstaje droga, która połączy ul. Strzelecką z Sucharskiego

Fot. Marek Trybański/ TTM

Inwestycja za ponad 11 milionów złotych to łącznik ul. Strzeleckiej z ul. Sucharskiego. Dzięki węzłowi „Działki” nowa ulica będzie połączona z krajową „szóstką”. Pozwoli to rozluźnić ruch w śródmiejskiej części Wejherowa. Kierowcy nie będą musieli już wjeżdżać do centrum.

Na zlecenie miasta powstała droga o długości ponad 860 m z pełną infrastrukturą towarzyszącą. Aktualnie trwają prace związane z wyrównaniem terenu. Kolejnym etapem będzie budowa sieci podziemnych. Nowa droga ma zostać oddana na koniec 2022 r.

Fot. Marek Trybański/ TTM

Roboty trwają na górzystym terenie, pomimo to prace przebiegają szybko i sprawnie. Powstanie jezdni to nie jedyne zadanie jakie zostanie zrealizowane. Oprócz tego zostaną wybudowane 3 przejścia dla zwierząt, zbiornik retencyjny, ekran akustyczny o wysokości 4 m oraz dwie zatoki autobusowe i zjazdy na tereny leśne.

Za dwa lata powstanie droga o dł. 867 m, sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej, teletechnicznej, elektroenergetycznej, oświetleniowej. Rozbudowany zostanie odcinek ul. Strzeleckiej wraz z budową ronda, chodnika i ścieżki rowerowej – czytamy na stronie Urzędu Miasta w Wejherowie.

Fot. Marek Trybański/ TTM

Nowe przedsięwzięcie zmniejszy ruch w centrum miasta. Teraz kierowcy nie będą musieli wjeżdżać do zabytkowej części Wejherowa.

Rozpoczęliśmy poprzez przygotowanie koncepcji nowego przebiegu drogi 218. Po to, aby cały ruch turystyczny i również ciężarowy nie przechodził przez zabytkowe centrum Wejherowa. Buduje się objazd tej części śródmiejskiej, aby ten ruch wyprowadzić – mówi Beata Rutkieiwcz, zastępca prezydenta Wejherowa w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

Fot. Marek Trybański/ TTM

Oczywiście jesteśmy gotowi na najtrudniejszy czas - czyli grudzień, styczeń, luty - gdzie być może roboty nie będą realizowane ze względu na warunki pogodowe. Jeżeli pogoda pozwoli, ta inwestycja będzie dalej realizowana - dodaje Rutkiewicz.

Łączna wartość inwestycji to ponad 11 mln zł, z czego połowa to dofinansowanie zewnętrzne z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24