06.11.2020 10:30 1 raz/UM Wejherowo

Wejherowo: Przy ‘jedenastce’ powstanie miasteczko ruchu drogowego

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Rozpoczęła się budowa wiaty rowerowej i miasteczka ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 11 w Wejherowie. To inwestycja z budżetu obywatelskiego, która ma być zachętą do większej aktywności dzieci i młodzieży, a także służyć do nauki bezpiecznego poruszania się po drogach.

Przy Szkole Podstawowej nr 11 w Wejherowie rozpoczyna się budowa wiaty na kilkadziesiąt rowerów i miasteczka ruchu drogowego w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Taka infrastruktura powstała już przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 (SP nr 8) oraz wiaty przy Szkole Podstawowej nr 9

Jak podał w czwartek (6 listopada) ratusz w Wejherowie, w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego przy Szkole Podstawowej nr 11 w mieście rozpoczyna się budowa wiat rowerowych i miasteczka ruchu drogowego. Autorką projektu: „Rowerowe miasteczko - budowa wiaty rowerowej wraz z częściowym zagospodarowaniem terenu obejmującym stacjonarne miasteczko ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 11 im. Teodora Bolduana w Wejherowie” jest Izabela Sikora.

Wiaty na kilkadziesiąt rowerów powstaną przy wejściu głównym do budynku od ul. B. Prusa, a miasteczko rowerowe przy boisku od ul. Kaszubskiej. Na terenie miasteczka ruchu drogowego będą też nasadzenia zieleni, mała architektura miejska, a także tablica z regulaminem określającym zasady funkcjonowania miasteczka ruchu drogowego. Planowane zakończenie inwestycji to grudzień tego roku– poinformowali przedstawiciele magistratu.

Jak podkreśla Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, to kolejny tego typu obiekt w Wejherowie.

Budując tego typu obiekty przy szkołach, mamy nadzieję, że będą one skuteczną zachętą do większej aktywności dzieci i młodzieży, które dojeżdżają na lekcje rowerami – mówi Rutkiewicz. – Teraz będą przygotowane miejsca, gdzie możemy bezpiecznie zostawić swój pojazd. Dziękujemy wnioskodawcy i wszystkim, którzy oddali swój głos na ten projekt przyczyniając się do jego powstania.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24