03.11.2020 10:20 1 raz/UG Kosakowo

Urzędnicy ostrzegają - nie ma 'cudownego' leku na koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Sposobów, by oszukać starszą osobę i wyłudzić od niej oszczędności życia, jest wiele. Czas epidemii dał przestępcom kolejne „narzędzia” do popełniania niecnych czynów. Dlatego Kosakowscy urzędnicy przestrzegają mieszkańców i przypominają, że w razie potrzeby można zwrócić się do pełnomocnika wójta ds. seniorów.

Kosakowscy urzędnicy podkreślają, że w okresie pandemii – i nie tylko – na seniorów, a właściwie na ich oszczędności, czyha wielu oszustów. Dlatego zalecają szczególną ostrożność.

Uważajmy na oszustów, którzy próbują wykorzystać obecną sytuację do niecnych celów. Dlatego też przypominamy: nie kupujmy z nieznanych źródeł żadnych „cudownych” leków na koronawirusa czy rzekomo uniemożliwiających zakażenie, żadnych szczepionek na koronawirusa itp. Obecnie na koronawirusa nie istnieje ani lek, ani szczepionka – podkreślają przedstawiciele gminy.

Apelują też, by nie wpuszczać do domów osób podających się za rzekomych policjantów sprawdzających obecność - sprawdzanie osób znajdujących się na kwarantannie odbywa się w bowiem ściśle określony przepisami sposób, policja nie wchodzi do mieszkań.

Bądźmy czujni. Nie oddzwaniajmy na podejrzane numery telefonów, nie odpisujmy na podejrzane smsy. Koszt rozmowy czy smsa może nas bardzo potem zaskoczyć – dodają kosakowscy urzędnicy. - W przypadku jakichkolwiek wątpliwości można skontaktować się z pełnomocnikiem wójta ds. seniorów pod numerem telefonu: 604 948 363.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24