29.10.2020 18:45 9 NW/TTM

Na jaką pomoc mogą liczyć seniorzy w czasie pandemii?

Źródło:pixabay.com

Seniorzy w Polsce z uwagi na obecną sytuację pandemiczną izolują się i często decydują się pozostać w swoich domach. By uniknąć zakażenia korzystają z godzin wyznaczonych dla seniorów, w których mogą na spokojnie - i w miarę bezpiecznie - zrobić zakupy.

Wielu seniorów zdanych jest na siebie. Nie mają rodziny, młodszych znajomych czy dostępu do Internetu – albo umiejętności z niego korzystania. W tych trudnych czasach pomocną rękę wyciągają do nich różne instytucje i osoby o dobrych sercach.

Starsze panie mają jeszcze to do siebie, że my do końca próbujemy i sprawdzamy ile, która z nas jeszcze może. Po prostu jesteśmy ambitne – mówi Bogna Zubrzycka, rzecznik Stowarzyszenia Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dla Twojej Telewizji Morskiej.

Z pomocą osobom starszym, które mimo swej niezłomności chcą skorzystać z czyjegoś wsparcia, przychodzi m.in. akcja #WspieramSeniora, skierowana do starszych i potrzebujących.

Osoby, które potrzebują wsparcia w codziennym życiu mogą zgłosić takie potrzeby albo przez stronę internetową lub za pośrednictwem telefonów w Ośrodkach Pomocy Społecznej. Chce zaznaczyć, że oferowana usługa jest nieodpłatna. Oczywiście osoba starsza zapłaci za produkty, które chce, ale my dostarczymy je za darmo – informuje Ewa Zaręblińska-Szczodra, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie.

Zaangażowania nie można odmówić również wejherowskim harcerzom.

Pełnoletni harcerze Hufca ZHP Wejherowo wraz z innymi wolontariuszami mogą pomóc w zrobieniu zakupów, wyprowadzeniu psa czy wyniesieniu śmieci. Chcemy zadbać o bezpieczeństwo osób powyżej 60. roku życia w dobie panującej pandemii – mówi pwd. Małgorzata Woźniak, Instruktorka Hufca ZHP Wejherowo.

Wolontariusze to jest bomba, coś wspaniałego. Mam sąsiadów, ich syn przyszedł do mnie jak zaczęła się pandemia z pytaniem czy nam nic nie potrzeba. Póki co dajemy sobie radę, ale to bardzo miłe. Podziwiam młodych ludzi, którzy chcą coś zrobić dla innych – komentuje pani Borysława, mieszkanka Wejherowa.

Osoby starsze mogą skorzystać także z numeru: 22 5050 11 11. Jest to specjalna infolinia, poprzez którą konsultant zbierze informacje od seniorów na temat ich potrzeb i skieruje do nich wolontariuszy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24