29.10.2020 12:30 0 WH/TTM

Nowy fortepian dla gniewińskiego Centrum Kultury

fot. Monika Wejer/TTM

W Centrum Kultury w Gniewinie zrealizowany został projekt na zakup instrumentów i wyposażenia na potrzeby edukacji i organizacji wydarzeń kulturalnych. Teraz, mieszkańcy Gniewina i okolic mogą korzystać m.in. z fortepianu.

CKSTiB w Gniewinie na zakup wyposażenia i instrumentów uzyskało dofinansowanie od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 150 tys. zł z programu „Infrastruktura Domów Kultury”. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 180 tys. zł.

Dzięki dotacji zakupiono fortepian koncertowy, pianino cyfrowe oraz osprzęt techniczny. Pozwoli to rozszerzyć ofertę kulturalną dla mieszkańców gminy.

Cały czas nam brakowało tego fortepianu. Przez kilka lat składaliśmy do Ministerstwa Kultury odpowiednie projekty, wtedy to się nie udało. W tym roku minister spojrzał na nas przychylnym okiem i przeznaczył nam dotację na zakup fortepianu - mówi Waldemar Szczypior, dyrektor Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie.

W ubiegłym tygodniu miał odbyć się premierowy koncert prezentujący fortepian. Na nowym instrumencie mieli zagrać dzieci, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Wejherowie oraz pianista z repertuarem Chopina. Z powodu wprowadzenia w całej Polsce strefy czerwonej, wydarzenie zostało odwołane.

Pomimo trudnej sytuacji, są prowadzone zajęcia indywidualne, a instrument jest dostępny dla mieszkańców gminy Gniewino. Każdy, kto chciałby zagrać i ćwiczyć na fortepianie musi skontaktować się z Centrum Kultury.

Nie chcemy, żeby ktoś odbierał, że to jest fortepian tylko dla nas. On jest do dyspozycji dla wszystkich uczniów, dzieci, studentów oraz pianistów, którzy niedaleko mieszkają i chcieliby ćwiczyć - dodaje dyrektor CKSTiB.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24