29.10.2020 09:30 1 WH

Wejherowski nauczyciel został doceniony w międzynarodowym konkursie filmowym

mat.pras.

Film „Nieletni inżynierowie” zdobył nagrodę w kategorii najlepszy film dokumentalny na Satisfied Eye International Film Festival. Jednym z głównych bohaterów dokumentu jest Ignacy Rejmak- fizyk uczący w PZS nr 2 w Wejherowie, który otrzymał nagrodę Jury.

Film „Nieletni inżynierowie” otrzymał miano najlepszego filmu dokumentalnego na brytyjskim festiwalu. Ponadto nauczyciel fizyki z wejherowskiego Elektryka- Ignacy Rejmak - został nagrodzony przez Jury konkursu. To wyjątkowa sytuacja, bo to wyróżnienie jest przyznawane filmom albo twórcom.

W filmie „Nieletni inżynierowie” był nauczyciel, jakiego chyba każdy chciałby mieć. Jest po prostu wspaniałą osobą w sensie rozumienia tego, czego potrzebują młodzi ludzie. Tego, że chcą być odbierani jak dorośli, a nie traktowani z góry. Nie mogliśmy nagrodzić nikogo innego niż Ignacego Rejmaka - stwierdził w uzasadnieniu Chris Hastings , szef Satisfied Eye International Film Festival

„Nieletni inżynierowie” to obserwacyjny film dokumentalny o grupie uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Lęborka, którzy wraz z nauczycielem Ignacym Rejmakiem i studentami z Politechniki Warszawskiej, pracowali nad modelami satelitarnego żagla deorbitacyjnego. Obraz pokazuje, co się stanie, kiedy zwyczajni nastolatkowie z małego i polskiego miasta trafią na charyzmatycznego nauczyciela. Film w reż. Aleksandry Skowron i Hanny Polak to zapis ponad dwóch lat życia uczniów lęborskiej podstawówki.

To nie jedyne osiągniecie „Nieletnich inżynierów”. Dokument zdobył również nagrodę na Delco Film Festival w Stanach Zjednoczonych.

mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24