28.10.2020 13:15 0 WH/pomorskie.eu

Chcesz wydać książkę lub płytę? Zgłoś się po stypendium marszałka

źródło: pomorskie.eu

Artyści z Pomorza mogą liczyć na wsparcie od marszałka województwa. Jeśli zajmujesz się twórczością artystyczną, popularyzujesz kulturę i opiekujesz się zabytkami w regionie, możesz otrzymać dotację nawet do 5 tys. zł brutto. Wnioski należy składać do 30 listopada 2020 r.

Od 2002 roku województwo pomorskie przyznaje stypendia dla twórców kultury. W ciągu dotychczasowych edycji konkursu dofinansowanie otrzymało ponad 1,4 tys. stypendystów na łączną kwotę ok. 6 mln zł.

Branża artystyczna to jedna z grup, która najsilniej ekonomicznie odczuła negatywne skutki pandemii. Wielu artystów to tzw. wolni strzelcy pracujący na zlecenia lub wynagradzani za konkretne projekty. To szczególnie dla nich jest konkurs stypendialny.

Kultura i sztuka są bardzo ważne w naszym życiu są. To właśnie dzięki książkom, filmom, internetowym transmisjom spektakli teatralnych, koncertów, wirtualnym wycieczkom po muzeach udaje się nam przetrwać najtrudniejszy czas pandemii. Zachęcamy do składnia wniosków – mówi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Stypendium przyznawane jest za określone przedsięwzięcia o charakterze artystycznym, które zostaną dokonane w 2021 roku.

Zgłoszone projekty powinny obejmować działania, których realizacja nie będzie zagrożona przez obostrzenia związane z reżimem sanitarnym wynikającym z obowiązującego w Polsce stanu epidemii -czytamy na stronie województwa pomorskiego.

Zakres twórczości podlegającej stypendiom jest szeroki. O dofinansowanie mogą ubiegać się zarówno poeci i pisarzy, muzycy czy plastycy. Dotyczy zarówno poetów i pisarzy, którzy chcą wydać tomik wierszy czy powieść, muzyków marzących o jak najszybszej realizacji krążka czy plastyków pragnących stworzyć wystawę czy projekt multimedialny. W konkursie mogą wziąć też udział osoby, których działania artystyczne nie mieszczą w żadnej z tych kategorii – są interdyscyplinarne. Stypendyści muszą być mieszkańcami województwa pomorskiego lub realizować projekt dotyczący regionu, w którym się mieszka.

Więcej informacji na temat konkursu oraz wzór wniosku można znaleźć na stronie pomorskie.eu


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24