28.10.2020 11:30 10 WH/UM w Wejherowie

'Czynsz za złotówkę' - Wejherowo wspiera przedsiębiorców

fot. pomorskie.eu

Władze Wejherowa podjęły decyzję o wsparciu wejherowskich przedsiębiorców branży gastronomicznej na czas obostrzeń wprowadzonych z powodu pandemii. Najemcy lokali należących do miasta będą płacić czynsz za złotówkę.

Cała Polska znajduje się w czerwonej strefie w związku z gwałtownym wzrostem zachorowań na koronawirusa. Od soboty (24 paźziernika) rząd podjął decyzję o wstrzymaniu stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych. Można jedynie sprzedawać jedzenie na wynos lub na dowóz. Ograniczenie jest wprowadzone na okres dwóch tygodni z możliwością przedłużenia.

Pandemia koronawirusa z dużą siłą uderza w naszą gospodarkę, a sytuacja przedsiębiorców i pracowników już jest trudna. Jest to wynikiem m.in. ograniczeń i zakazów wprowadzonych przez rząd. Przepisy te mają chronić nasze zdrowie i życie, ale bardzo utrudniają prowadzenie działalności gospodarczych – mówi prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.

Włodarz Wejherowa udzielił wsparcia dla gastronomii. Restauratorzy wynajmujący lokale należące do miasta mogą liczyć na obniżenie czynszu za najem do 1 zł+VAT. Aby skorzystać z pomocy, przedsiębiorcy muszą złożyć do Urzędu Miejskiego w Wejherowie odpowiedni wniosek.

Wychodząc naprzeciw przedsiębiorcom z branży gastronomicznej, których działalność z uwagi na zagrożenie pandemią została mocno ograniczona, proponujemy ponowne miejskie wsparcie w postaci czynszu za złotówkę. To forma ulgi w płatności czynszu za najem lokal należących do miasta - informuje Hildebrandt.

Wejherowo to nie jedyne miasto, które udzieliło wsparcia dla gastronomi. Gdynia przygotowała pakiet pomocowy „falochron”, czyli zwolnienie z czynszu dla restauratorów prowadzących działalność w miejskich lokalach. Gdańsk i Sopot obniżają czynsze do 1 zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24