27.10.2020 17:00 2 NW/UM w Wejherowie

Wejherowianka brązową medalistką Mistrzostw Polski w judo

Źródło:UM w Wejherowie

Wejherowianka Agata Syska wywalczyła brązowy medal w judo podczas XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zamościu. Na co dzień dziewczyna trenuje w UKS team Dragon w Wejherowie. To jej największy sukces w dotychczasowej karierze sportowej.

Niedawno odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetek w judo, w ramach XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zamościu. Agata Syska, mieszkanka Wejherowa reprezentowała podczas zawodów AZS AWFiS Gdańsk.

Brązowy medal Agaty Syska, w tej kategorii jest jedynym medalem dla naszego miasta, który wywalczyła wejherowianka w judo – dyscyplinie olimpijskiej – czytamy na wejherowo.pl.

Źródło:UM w Wejherowie

Podczas mistrzostw podopieczna trenera Pawła Chybczyńskiego uległa tylko jednej zawodniczce. Pozostałe walki rozstrzygnęła przed czasem i na swoją korzyść. Dzięki temu zdobyła trzecie miejsce Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych.

Agata Syska podczas Pucharu Polski Juniorek Młodszych rozgrywanych w Piasecznie dotarła do półfinału, gdzie przegrała. Następnie uległa po wyrównanej walce o trzecie miejsce, którą prowadziła do ostatnich sekund z obecną Mistrzynią Polski i zajęła ostatecznie miejsce tuż za podium – informuje wejherowski urząd miasta.

Źródło:UM w Wejherowie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24