27.10.2020 15:50 0 NW/mat.pras.

Dwa ostatnie biegi Grand Prix Gdyni - wirtualnie i hybrydowo

Fot.mat.pras.

Bieg Niepodległości i Bieg Europejski w Gdyni odbędą się w formie wirtualnej i hybrydowej. Organizatorzy Grand Prix zdecydowali, że dwa ostatnie biegi nie odbędą się w zaplanowanej formie, ze względów bezpieczeństwa. Uczestnicy, jeśli nie będą chcieli pobiec w zmienionej formule – mogą liczyć na zwrot pieniędzy.

W dniach 7-8 listopada miał odbyć się Bieg Niepodległości, a 28-29 Bieg Europejski. Dwa te wydarzenia nie zostają odwołane, ale organizatorzy zdecydowali o zmianie formuły. Na Bulwarze Nadmorskim zostanie wytyczona trasa na 5 i 10 kilometrów. Zawodnicy będą mieli do pokonania 2 lub 4 pętle po 2,5 km. Wystartować będzie można o każdej porze między godz. 8:00 a 16:00 – w sobotę, jak i w niedzielę.

W tym czasie organizator zapewni elektroniczny pomiar czasu i będzie kontrolował, aby na trasie nie przebywało więcej niż 250 osób jednocześnie lub tyle, ile w danym momencie będzie wynosił limit dla imprez sportowych na świeżym powietrzu* - informują organizatorzy imprezy biegowej.

To nie była łatwa decyzja, ale podejmujemy ją w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo biegaczy. Pogarszająca się sytuacja epidemiczna w kraju, trudne do przewidzenia uwarunkowania prawne, a także duże obciążenie służb medycznych zaangażowanych w walkę z pandemią spowodowały, że doszliśmy do przekonania, iż organizacja biegu w tradycyjnej formule niesie ze sobą aktualnie zbyt duże ryzyko . Wiemy jednak, że dokończenie cyklu jest ważne dla biegaczy, zwłaszcza naszych karnetowiczów, którzy kompletują zestaw tegorocznych medali. Chcemy im to umożliwić. Dlatego nadal będzie możliwy start w Biegu Niepodległości oraz w Biegu Europejskim, ale w formule biegu wirtualnego oraz hybrydowego– mówi Michał Drelich, dyrektor Grand Prix Gdyni.

W obu biegach można także wystartować wirtualnie. I choć brzmi to dość abstrakcyjnie, to chodzi o to, że pobiec będzie można w dowolnym miejscu na świecie. Wystarczy zarejestrować swój bieg za pomocą aplikacji: garmin, Polar, Suunto, Fitbit, Nike+, MapMyRun, Runkeeper, healthmate, Rouvu, DecathlonCoach, TomTom lub Movescount.

Każdy uczestnik Grand Prix Gdyni, który zdecyduje się na udział w biegu wirtualnym otrzyma od nas indywidualny kod aktywacyjny. Obsługa aplikacji jest bardzo prosta i intuicyjna. Co najważniejsze, biegacze nie będą musieli pamiętać, by przesłać wyniki czy zrzuty ekranu ze swoich aplikacji treningowych – ich rezultaty zostaną do nas wysłane dzięki automatycznej synchronizacji danych – zapewnia Maciej Pawłowski, New Business Development Manager w Sport Evolution.

Rejestracja do Biegu Niepodległości i Biegu Europejskiego odbywa się poprzez portal SlotMarket.pl. Posiadacze całorocznych karnetów Grand Prix i osoby zapisane tylko na dwa ostatnie biegi mogą liczyć na zwrot opłaty startowej, jeśli nie zdecydują się wystartować w formule wirtualnej lub hybrydowej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24