23.10.2020 17:00 1 NW/TTM

W wejherowskim muzeum wybrzmiał jazz

Fot.TTM

W Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie wystąpił pianista Michał Ciesielski. Koncert promował jego drugą autorską płytę „Share Location”. Swoich słuchaczy przeniósł w muzyczną podróż po różnych zakątkach świata.

Pianista jazzowy, kompozytor i aranżer. Michał Ciesielki koncertował w wielu miejscach na całym świecie, a we wtorek (20 października) swoje kompozycje zaprezentował w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Dzięki temu, ze gram na fortepianie udało mi się zagrać w wielu miejscach na świecie. Pewne miejsca stały się dla mnie na tyle bliskie, że stwierdziłem, że chce się nimi podzielić ze słuchaczami tworząc, można powiedzieć, muzyczne pocztówki – powiedział Michał Ciesielski w rozmowie dla Twojej Telewizji Morskiej.

Płyta „Share Location” to dziewięć miniatur muzycznych, które słuchacza przeniosą m.in. do Trójmiasta, Lwowa, Rosji, Chin czy Kazachstanu.

Bardzo się cieszę, że mogłem tu zagrać, bo okazuje się, że można zorganizować koncert z zachowaniem wszystkich obostrzeń sanitarnych – dodaje pianista.

Michał Ciesielski ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku na specjalności Kompozycja i Aranżacja Jazzowa i Instrumentalistyka Jazzowa. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt autorskich kompozycji i ponad kilkaset aranży na różne składy - od trio fortepianowego, przez kwartet smyczkowy, zespół wokalny, chór po orkiestrę symfoniczną, w stylistykach takich, jak jazz, muzyka poważna, pop, funk czy gospel. Jest laureatem wielu nagród. Współpracował z takimi muzykami, jak Brian Fentress, Piotr Lemańczyk, Dorota Miśkiewicz, Krystyna Prońko czy Cezary Paciorek.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24