21.10.2020 15:00 4 NW/pomorskie.eu

Znamy laureatów, którzy najlepiej uchwycili 'Pomorskie w kadrze'

Źródło:pomorskie.eu

Spośród prawie 900 fotografii wybrano zwycięzców konkursu „Pomorskie w kadrze”. Walory naszego regionu zdaniem większości najlepiej uchwyciła Anna Malzacka w pracy pt. „Cisza”. Nagrody otrzymali także m.in. Paulina Borysik za zdjęcie „Geometra Gdańsk Brzeźno” czy Wojciech Dulski, którego pracę doceniono w kategorii Krajobraz – kultura i tradycja regionu.

Rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny „Pomorskie w kadrze” w ramach tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Krajobrazu. Do konkursu wpłynęło w czterech kategoriach aż 869 zdjęć.

Otrzymaliśmy zdjęcia zarówno od osób zajmujących się fotografią, jak i od amatorów, którzy chcieli podzielić się swoim spojrzeniem na pomorski krajobraz. Analizując szeroki przekrój zgłoszonych prac można powiedzieć, że spojrzenie to jest bardzo zróżnicowane, co w połączeniu z dużym zainteresowaniem konkursem jest wyraźnym sygnałem, że temat krajobrazów Pomorza z pewnością nie jest obojętny. Dla nas jako organizatora konkursu, a jednocześnie zespołu przygotowującego audyt krajobrazowy województwa pomorskiego jest to bardzo ważny i pozytywny sygnał – informuje Jakub Pietruszewski, dyrektor Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego.

Najwięcej fotografii przedstawiających walory naszego regionu wysłano w kategorii Krajobraz – przyroda, prezentującej zdjęcia obiektów i krajobrazów przyrodniczych, bo aż 530. Równie popularna okazała się także kategoria Krajobraz – architektura i urbanistyka, w której o nagrodę rywalizowało 225 prac. Najtrudniejszymi okazały się kategoria Krajobraz – kultura i tradycja regionu ( 66 fotografii) oraz Krajobraz – z lotu ptaka, do której przesłano 45 zdjęć.

Najlepsza okazała się Anna Melzacka, która zdjęciem zatytułowanym „Cisza” wywalczyła sobie nagrodę główną i pierwsze miejsce w kategorii Krajobraz – przyroda. W kat. Krajobraz – architektura i urbanistyka zwycięstwo przypadło Paulinie Borysik za zdjęcie „Geometria Gdańsk Brzeźno”. Najlepszą fotografią w kat. Krajobraz – kultura i tradycja okazała się ta autorstwa Wojciecha Dulskiego pt. „Vivat Wasa”, w kat. Krajobraz – z lotu ptaka zwyciężył Jakub Kłosa pracą „Molo otoczone przez Bałtyk”.

Źródło:pomorskie.eu

Wśród ośmiu wyróżnionych prac, których autorzy zostali uhonorowani upominkami, znalazły się:

• „Las” Kamila Gozdana, „Poranne pola” Przemysława Pancera oraz „Stworzenie” Dawida Biskupa nadesłane w kategorii Krajobraz – przyroda

• „Gdy stare patrzy na nowe…” Sylwii Chęć, „Piękno potężne” Adama Kiełszni oraz „Wielki Młyn w Gdańsku” Emila Gawkowskiego złożone w kategorii Krajobraz – architektura i urbanistyka

• „Ręczna robota” Karoliny Hanuszewicz przysłana w kategorii Krajobraz – kultura i tradycja regionu

• „Rezerwat Przyrody Żurawie Chrusty” Jakuba Mikruty zgłoszony w kategorii Krajobraz – z lotu ptaka

Źródło:pomorskie.eu

Źródło:pomorskie.eu

Ponadto na profilu społecznościowym Akcja Krajobraz można było głosować na swoje ulubione zdjęcie. W ten sposób nagrodę specjalną przyznano Ewie Majstruk za zdjęcie „Wiatrak w Ręboszewie”. Laureatkę nagrodzono bonem o wartości tysiąca złotych. Jak czytamy na pomorskie.eu, pracownicy Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego zdecydowali wyróżnić jeszcze jedną osobę – Błażeja Wereszko za fotografię „Wschód Księżyca nad Zamkiem w Malborku”.

Źródło:pomorskie.eu


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24