22.10.2020 09:00 2 NW

W Pucku po raz piąty wyłonią mistrzów ortografii

Fot. archiwum

Jedni się na niej znają i ją uwielbiają, dla innych to czarna magia. Po raz piąty w Pucku sprawdzona zostanie znajomość ortografii. Swoją wiedzę sprawdzić będą mogły osoby w każdym wieku – dzieci, młodzież, jak i dorośli. A dla Puckich Mistrzów Ortografii przewidziano atrakcyjne nagrody.

W sobotę 7 listopada odbędzie się V dyktando ortograficzne w Pucku. Swoją znajomość języka polskiego w piśmie będą mogły sprawdzić dzieci do lat 14, młodzież oraz dorośli. Warto wziąć udział, ponieważ przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne.

Organizatorem dyktanda jest Biblioteka Publiczna im. Zaślubin Polski z Morzem w Pucku. Rywalizacja o tytuł Puckiego Mistrza Ortografii rozpocznie się o godzinie 10:00. Ilość miejsc jest ograniczona, a zapisywać można się na stronie bibliotekapuck.pl.

Wiem, że dla niektórych to czarna magia i niełatwa strona życia, ale są też tacy, którzy lubią ortografię a nawet uwielbiają. Tak czy owak, o język ojczysty trzeba dbać. Jest to swego rodzaju przejaw patriotyzmu. Przynajmniej ja tak myślę – pisze burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Jeżeli organizacja dyktanda w wyznaczonym terminie nie będzie możliwa, to zostanie ono przeniesione na inny termin – z pewnością się jednak odbędzie. Więcej informacji udzieli zainteresowanym Biblioteka Publiczna im. Zaślubin Polski z Morzem w Pucku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24