19.10.2020 18:10 2 NW/pomorskie.eu

Tegoroczne Narracje przełożone na przyszły rok

Źródło:pomorskie.eu

Każdego roku festiwal „Narracje” przyciąga kilka tysięcy osób. Fani sztuki mogą podziwiać przez kilka dni różne instalacje i wystawy, których często współautorami są artyści z zagranicy. W tym roku jednak gdańska impreza nie odbędzie się. Organizatorzy zdecydowali o przeniesieniu „Narracji” na jesień przyszłego roku.

Od 2009 roku w Gdańsku odbywa się co roczny festiwal „Narracje”. Wówczas ulice Wrzeszcza zamieniają się w plenerową galerię sztuki, a odwiedzający mogą zobaczyć instalacje dźwiękowe, prace wideo czy inne dzieła przygotowane przez artystów zaproszonych przez kuratorów.

Tegoroczne „Narracje” miały odbyć się 20 i 21 listopada we Wrzeszczu Dolnym. Miało im przywodzić hasło „Gdańsk 2080”. Kongres Futurologiczny Instytut Kultury Miejskiej i Gdańska Galeria Miejska zapraszają jednak wszystkich zainteresowanych na uczestnictwo w wydarzeniu w przyszłym roku.

Do współpracy zaproszono w tym roku kilku artystów i kuratorów z Czech, gdzie stale rośnie liczba potwierdzonych przypadków zakażeń COVID-19. W związku z tym organizatorzy nie chcąc rezygnować – odwołali „Narracje”.

– Priorytetowe jest dla nas bezpieczeństwo publiczności i twórców. Przy gwałtownie rosnących liczbach zakażeń koronawirusem i wobec ograniczeń wprowadzonych w żółtych i czerwonych strefach, jako odpowiedzialni organizatorzy podejmujemy trudną i w naszym poczuciu słuszną decyzję o odwołaniu tegorocznych Narracji* – wyjaśnia Aleksandra Szymańska, dyrektor Instytutu Kultury Miejskiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24