01.10.2020 15:30 8 NW/choczewo.com

Powstaje pierwszy album o historii pożarnictwa w gminie Choczewo

Fot. archiwum

Wkrótce światło dzienne ujrzy publikacja przygotowana w ramach obchodów 75-lecia osadnictwa na Ziemi Choczewskiej. W planach jest stworzenie czterech albumów. Pierwszy z nich ukazywać będzie historię pożarnictwa w choczewskiej gminie.

Po II wojnie światowej do gminy Choczewa zaczęli zjeżdżać pierwsi osadnicy z różnych części Polski, tworząc nowe społeczeństwo. Z okazji 75-lecia osadnictwa na Ziemi Choczewskiej samorząd postanowił stworzyć specjalne albumy, w których przedstawiona ma zostać historia gminy, o czym pisaliśmy tutaj.

Udało się zebrać wiele zdjęć, pamiątek i wspomnień, dzięki którym już wkrótce ukaże się pierwsza z czterech publikacji. Ta dotyczyć będzie historii pożarnictwa, a kolejne dwie, jak czytamy w biuletynie samorządowym, przedstawiać będą wspomnienia mieszkańców oraz to, jak zmieniał się i kształtował samorząd w gminie. Ostatni album poświęcony zostanie w całości gminie Choczewo i stanowić będzie swoiste zwieńczenie projektu.

Źródło: Wieści Choczewo

Jednocześnie, jeśli ktoś chciałby podzielić się jeszcze swoją wiedzą, pomysłami bądź jest w posiadaniu jakiś pamiątek – nadal może włączyć się do obchodów 75-lecia Osadnictwa. W tej sprawie można kontaktować się z redakcją Wieści Choczewskich.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24