30.09.2020 08:30 0 raz

Zbadają zachowania transportowe, by podwyższyć jakość życia

fot. OMGGS

Po raz pierwszy w historii Obszaru Metropolitalnego przeprowadzone zostanie badanie zachowań transportowych mieszkańców. Wszystko po to aby polepszyć metropolitalny transport i podwyższyć jakość życia mieszkańców.

Jak podkreślają jego organizatorzy, jest to też największe z dotychczas realizowanych w metropolii badań.

W badaniu zapytamy mieszkańców metropolii m.in. o to ile i jakich pojazdów posiadają w swoich domach, jakie są cele ich podróży. Chcemy dowiedzieć się jak wyglądają codzienne i weekendowe podróże – jakim środkiem transportu się poruszają i ile czasu im to zajmuje. Interesuje nas też to co skłania mieszkańców do korzystania z komunikacji zbiorowej, ale też dlaczego wybierają samochód, czego obawiają się w swoich podróżach – mówi Karolina Orcholska, koordynator ds. transportu i mobilności Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Dodaje, że ważnym celem będzie określenie, co mieszkańców OMGGS może skłonić do zrezygnowania z jazdy samochodami na rzecz „czystych” środków transportu.

Zebrane informacje będą podstawą do opracowania strategicznych dokumentów dla metropolii dotyczących mobilności. Mogą być one niezbędne m.in. do ubiegania się o wielomilionowe dotacje unijne dla rozwoju naszego regionu. Robimy to po to, aby mieszkańcy mieli lepszy transport publiczny, czystsze powietrze, wyższą jakość życia – wyjaśnia Orcholska.

Badanie potrwa do końca października. Ankieta dostępna jest tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24