25.09.2020 17:15 7 NW/Gdynia.pl

Gdyński dworzec SKM przejdzie gruntowny remont

Źródło:Gdynia.pl

Dworzec SKM w Gdyni Głównej zmieni się nie do poznania. Sporo czasu trwała procedura przetargowa na modernizację Podmiejskiego Dworca, ale w końcu udało się wyłonić wykonawcę. W Gdyni do 2023 roku remont przejdzie budynek dworca wraz z przystankiem SKM. Koszt inwestycji wyniesie ponad 62 miliony złotych.

Zadanie będzie realizowane w formule „zaprojektuj i wykonaj”, co oznacza, że wykonawca w ciągu czternastu miesięcy ma stworzyć projekt przebudowy budynku dworca ze stworzeniem nowoczesnego centrum dowodzenia, w którym będzie można sterować monitoringiem i system informacji pasażerskiej – podkreślają gdyńscy urzędnicy.

Odświeżony budynek Dworca Podmiejskiego, wyremontowany przystanek SKM i podziemne przejście wraz z torami – na te wszystkie zmiany mieszkańcy Gdyni będą musieli trochę poczekać, jednak po dłuższym czasie, modernizacja dworca stanie się rzeczywistością. Najwięcej zmian zajdzie w samym budynku, gdzie odrestaurowany zostanie hol z kasami wszystko z zachowaniem najważniejszych detali architektonicznych - podkreśla gdyński urząd miasta.

Pasażerowie będą cieszyć się także nowym przystankiem, który zyska nową nawierzchnię i płyty krawędziowe. Wiata zaś zostanie wyczyszczona i odmalowana. Gdynia.pl informuje, że zmodernizowane będą też tory i przejście podziemne między przystankiem SKM a budynkiem dworca.

Prace inwestycyjne mają potrwać do marca 2023 roku. Ich koszt wyniesie 62 miliony 361 tysięcy złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24