24.09.2020 15:40 53 raz

Powiaty pucki i wejherowski zagrożone dodatkowymi obostrzeniami

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Coraz więcej przypadków zarażenie koronawirusem wśród mieszkańców Kaszub Północnych spowodowało, że resort zdrowia postanowił wpisać powiaty pucki i wejherowski na listę powiatów zagrożonych wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń związanych z walką z epidemią. Sąsiedni powiat kartuski został włączony do strefy czerwonej, gdzie obostrzeń jest najwięcej.

Koronawirus kontratakuje i puka do drzwi powiatów wejherowskiego i puckiego. Według stanu na 24 września w powiecie wejherowskim na COVID-19 zachorowało 485 osób (213 wyzdrowiało, 28 zmarło) a na terenie powiatu puckiego zanotowano 208 zachorowań (142 osoby wyzdrowiały, 4 zmarły). Jeśli sytuacja epidemiczna się nie poprawi, mieszkańcy Kaszub Północnych będą musieli zastosować się do dodatkowych obostrzeń związanych z epidemią.

fot. FB/Ministerstwo Zdrowia

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na cztery metry kwadratowe na targach, wystawach, kongresach lub konferencjach, z kolei w siłowniach obowiązuje limit jednej osoby na siedem metrów kwadratowych. W kinach może być 25 procent publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć stu osób, z wyłączeniem obsługi.

Natomiast w strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz takich wydarzeń jak kongresy czy targi, a w siłowniach określono limit jednej osoby na 10 metrów kwadratowych. W kinach może być 25 procent publiczności z kolei w kościołach lub innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 procent obłożenia budynku, na zewnątrz limit wynosi 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi. Ponadto wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne jest zakrywania nosa i ust.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24