23.09.2020 12:15 0 NW/Kaszubi.pl

XIX Dyktando Kaszubskie na innych zasadach niż dotychczas

Fot. Archiwum/Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie facebook

Przed nami XIX edycja Dyktanda Kaszubskiego, którego w tym roku gospodarzem będzie Reda. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń edukacyjnych na Pomorzu, w którym chętnie uczestniczą osoby w różnym wieku. Ze względu na bezpieczeństwo konkurs odbędzie się tym razem w innej formie.

Co roku w Dyktandzie Kaszubskim bierze udział około dwieście osób w różnych kategoriach wiekowych – od pierwszej klasy szkoły podstawowej po dorosłych amatorów i specjalistów, zaznacza Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. Wydarzenie to na stałe wpisało się już w kalendarz wydarzeń edukacyjnych na Pomorzu i daje możliwości sprawdzenia swoich umiejętności językowych. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, konkurs musi zostać przeprowadzony w nieco innej formie, niż dotychczas.

W związku z obowiązującymi ograniczeniami związanymi z przeciwdziałaniem zagrożeniu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, organizatorzy XIX Kaszubskiego Dyktanda w Redzie, mając na uwadze znaczenie konkursu dla uczniów i wszystkich zainteresowanych rozwojem języka kaszubskiego, zapraszają do udziału w konkursie w zmienionej formule. Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zostanie przeprowadzony tylko na etapie szkolnym – czytamy na stronie kaszubi.pl.

Dyrektorzy mają umożliwić odbycie się dyktanda w szkolnych murach. Należy zgłosić swoją kandydaturę i do 15 października organizatorzy konkursu prześlą na wskazane adresy mailowe szkół informacje organizacyjne i pliki wideo. Dyktanda mają odbyć się między 19-23 października.

Dorośli będą mogli spróbować swoich sił w dyktandzie pod warunkiem, że zgłosi się dwadzieścia osób w każdej kategorii w Redzie o godz. 9:00 w Sali Obrad Urzędu Gminy, w dniu 28 listopada 2020 roku. Jeżeli zaś chętnych będzie więcej, to dyktando zostanie przeprowadzone zdalnie, poprzez program livewebinar 22 października o godz. 18:00. Startujący w konkursie będą zobowiązani w ciągu 5 minut od zakończenia pisania przesłać skan lub zdjęcie swojej pracy na adres mailowy: [email protected]. Nie przesłanie pracy skutkować będzie rezygnacją z uczestnictwa w konkursie, podkreślają organizatorzy.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 28 listopada 2020 roku o godz. 11:00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie, przy ulicy Łąkowej 36.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24