22.09.2020 12:15 0 art. spons. Artykuł sponsorowany

Władysławowo - 4 powody, dla których warto spędzić tam urlop

mat. pras.

Planujesz długo wyczekiwane wczasy i zastanawiasz się, czy Władysławowo będzie odpowiednim wyborem? Od wielu lat ta niezwykła miejscowość jest oblegana przez turystów. Oto kilka powodów, dla których także Tobie spodoba się spędzony tam urlop:

 1. Władysławowo - nadmorski klimat
 2. Noclegi we Władysławowie
 3. Władysławowo zabytki
 4. Władysławowo atrakcje

Czy wypoczynek we Władysławowie sprosta Twoim oczekiwaniom? Przeczytaj poniższe zestawienie informacji, dotyczących tego pięknego miasta i zdecyduj sam!

Władysławowo - nadmorski klimat

Władysławowo położone jest w północnej części kraju i posiada dostęp do morza. Wypoczynek w takim rejonie bardzo często polecany jest przez lekarzy zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Jakie korzyści, związane z klimatem Władysławowa może uzyskać wypoczywający? Lista jest bardzo długa! Oto niektóre z nich:

 • wzmocnienie odporności - zmienne warunki, zapewniające różne bodźce w zależności od pory dnia oraz odległości od morza stymulują organizm do działania, dzięki czemu zaczyna szybciej reagować w sytuacjach zagrożenia, np. wirusowego.

 • wspomaganie przy chorobach tarczycy - częstą ich przyczyną jest niedobór jodu, którego w nadmorskim powietrzu jest pod dostatkiem! Warto go wdychać w naturalnych warunkach, aby wspomóc tarczycę w prawidłowym wydzielaniu hormonów.

 • złagodzenie alergii - czyste, morskie powietrze pozwala alergikom odetchnąć w okresie podniesionego poziomu pyłków roślinnych. Morska bryza przynosi ulgę drogom oddechowym, dzięki czemu w wielu przypadkach możliwe jest zmniejszenie dawki przyjmowanych leków antyhistaminowych.

 • regeneracja przy częstych chorobach górnych dróg oddechowych - nadmorskie powietrze stanowi naturalną solankę, której wdychanie znacznie poprawia wydajność płuc. Dzięki nawilżeniu i pobudzeniu mechanizmu wytwarzania śluzu, sól zawarta w powietrzu pomaga w oczyszczeniu górnych dróg oddechowych z flegmy i zanieczyszczeń.

 • wyregulowanie poziomu witaminy D w organizmie - witamina D jest produkowana w efekcie kontaktu skóry z promieniami słonecznymi. Jej niedobór jest wśród Polaków bardzo częstą przypadłością. Przebywanie na słonecznej plaży może to zmienić!

 • rozluźnienie organizmu - pływając w morzu odczuwa się fale, które masując całe ciało przyczyniają się do jego odprężenia i rozluźnienia. Pływanie w tych warunkach jest również świetnym treningiem dla mięśni!

mat. pras,

Noclegi we Władysławowie

Oferowane przez Władysławowo noclegi będą odpowiednie zarówno dla turystów dysponujących skromnym budżetem, jak i dla tych, którzy pragną wydać nad morzem znaczącą sumę pieniędzy. Rozpiętość cenowa hoteli i kwater prywatnych jest bardzo duża. Niektóre obiekty oferują wynajmującym wiele udogodnień, takich jak np. serwis sprzątający bądź śniadania w cenie pobytu. Luksusowe wille i pensjonaty wzorowo spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Turyści stawiający przede wszystkim na odpoczynek w wersji ekonomicznej również mogą wybierać spośród wielu możliwości. W tym segmencie dominują kwatery prywatne, które dzięki stałej obecności właścicieli obiektu, na co dzień zamieszkujących budynek, są zadbane i wypielęgnowane. Dzięki temu przynoszą na myśl ciepło domowego ogniska i sprawiają, że chce się do nich wracać regularnie. Wiele z nich oferuje dostęp do kuchni, co pozwala wypoczywającym rodzinom samodzielnie przygotowywać sobie posiłki, oszczędzając tym samym na codziennych wyprawach do restauracji.

Dużą zaletą miasta, jako turystycznego celu podróży jest ogromna ilość obiektów, oferujących noclegi we Władysławowie. Oznacza to, że nawet rezerwując pobyt w ostatniej chwili możliwe jest znalezienie kwatery dokładnie spełniającej indywidualne wymagania poszczególnych turystów.

Władysławowo zabytki

Dla wielbicieli zwiedzania nowych miejsc mamy dobrą wiadomość - Władysławowo Was nie zawiedzie! Znajdują się tu m. in. wybudowane w 1922 roku domy przy ul. Merkleina 4 oraz Morskiej 6 (dom gen. Hallera). Godnym uwagi budynkiem jest także zabytkowy kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wzniesiony w czasach międzywojennych. Będąc we Władysławowie warto również zobaczyć jego panoramę - jest to możliwe dzięki wieży widokowej w Domu Rybaka, pełniącego obecnie funkcję Urzędu Miasta. Pasjonatom historii nie mogą także umknąć najpopularniejsze na terenie miasta pomniki:

 • Antoniego Abrahama w Hallerowie

 • generała Józefa Hallera w Hallerowie

 • Męczenników Wielkiej Wsi na Szotlandzie

mat, pras.

Władysławowo atrakcje

Oferowane przez Władysławowo atrakcje są bardzo zróżnicowane. Oprócz popularnych plaż, szczycących się czystością i bezpieczeństwem, zapewnianym przez wykwalifikowanych ratowników, turyści w każdym wieku mogą cieszyć się szerokim wachlarzem innych możliwości, pozwalających kreatywnie spędzić wczasy. Dla aktywnych wczasowiczów szczególnie polecane są spacery po Alei Gwiazd Sportu oraz wycieczki rowerowe, odbywające się na specjalnie przygotowanych do tego celu trasach. Wielbicieli nietypowych atrakcji zapraszają domek do góry nogami oraz labirynt w polu kukurydzy - oba miejsca na długo zapadają w pamięć odwiedzających. Te i wiele innych atrakcji czeka właśnie na Ciebie - zarezerwuj nocleg we Władysławowie już dziś!


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24