22.09.2020 14:10 0 NW/mat.pras.

Szlakami historii militarnej przejdziemy w tym roku online

Fot. mat.pras.

Tegoroczna edycja Militariady odbędzie się w piątek (25 września) – online. W ciągu dnia organizatorzy zaproponują kilka wirtualnych spacerów wokół wątków z historii, a zwieńczeniem będzie spotkanie, które stanie się pretekstem do dyskusji internautów i znawców militariów.

Na terenie Nordy od wielu lat funkcjonuje Szlak Historii Militarnej Kaszub Północnych. Obejmuje on ponad osiemdziesiąt różnych punktów pokazujących materialne ślady historii. Gdy bardziej zwrócimy uwagę na to, co mijamy chociażby w czasie leśnych spacerów, dostrzeżemy m.in. ślady twierdz, dawne pomniki, lotniska, zapory przeciwpancerne, mogiły czy miejsca bitew.

Fot. mat.pras.

Celem Militariady jest, by przybliżać historię militarną Kaszub przeciętnemu turyście. Cykliczne wydarzenie pozwala odkryć miejsca i obiekty, które często są przez nas pomijane, jak i te trudno dostępne na co dzień.

W tym roku Militarada została przeniesiona do sieci, więc nie będzie możliwości, by z przewodnikiem odwiedzić miejsca związane z dziedzictwem wojennych i wojskowych dziejów powiatu puckiego. Przez kilka dni zaś organizatorzy będą na stronie na Facebooku proponować spacery wirtualne. Poruszane tematy oscylować będą wokół takich wątków, jak: granice Rzeczypospolitej w latach 1920-1939, mogiły ziemi puckiej, Gryf Pomorski czy cechy obronne zamku/pałacu w Krokowej.

Fot. mat.pras.

Na wszystkie te tematy odpowiedzą znawcy tematów podczas spotkania na żywo na YouTubie w piątek o godzinie 20:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24