19.09.2020 18:30 0 NW

Będą zbierać środki na leczenie Emilii podczas festynu w Żelistrzewie

Źródło: pomagam.pl

W Żelistrzewie odbędzie się charytatywny festyn dla Emilii Kwidzińskiej, która choruje na nowotwór. Szansą dla niej jest kosztowna terapia onkologiczna za granicą. Żeby zebrać potrzebne środki na uczestników wydarzenia czekać będzie szereg atrakcji – koncerty, licytacje i tematyczne zabawy to tylko część z nich.

W niedzielę (20 września) w Żelistrzewie na ul. Lipowej 14 o godzinie 13:00 rozpocznie się festyn, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie Emilii, mieszkanki gminy Puck. Wcześniej będzie można wziąć też udział w marszu na orientację – o 10:30 rozpocznie się start na dłuższym dystansie, a godzinę później o 11:30 na krótszym. Oprócz tego na odwiedzających czekać będzie masa innych atrakcji. Nie zabraknie licytacji i loterii, w których będzie można wygrać ciekawe nagrody.

Organizatorzy zadbali także o oprawę muzyczną i strefę gastronomiczną – na uczestników czekać będą słodkości, ciasta, gorące napoje oraz przysmaki kuchni polskiej i regionalnej.

Pogoda na ten dzień zapowiada się bardziej dobrze, dlatego zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu. Będzie to okazja do dobrej zabawy oraz pomocy chorej Emilii, która potrzebuje teraz wsparcia wielu osób.

U kobiety raka piersi zdiagnozowano w maju 2004 roku. Przeszła wówczas szereg operacji, chemioterapię i hormonoterapię – te doprowadzili do szczęśliwego finału. Niestety rok temu, w styczniu 2019 roku rak ponownie dał o sobie znać i ponownie trzeba było poddać się operacji. Pod koniec ubiegłego roku panią Emilię zaczęły boleć plecy i usłyszała kolejną druzgocącą diagnozę: przerzuty do kości.

Ratunkiem dla kobiety jest leczenie w niemieckiej klinice w Berlinie, ale koszty znacząco wykraczają poza możliwości chorej i jej bliskich. Pani Emilia musi przyjmować wiele leków, a te w skali miesiąca kosztują około 5 tysięcy. Dodatkowo, każdy z wlewów, które muszą być cyklicznie podawane to koszt 3 tysięcy. Dlatego bez wsparcia ludzi z zewnątrz nie będzie możliwe sfinansowanie tak niezbędnej do życia terapii. Jeżeli ktoś chciałby pomóc w uzbieraniu środków na leczenie Emilii Kwidzińskiej, to może zrobić to m.in. za pośrednictwem [tej strony] (https://pomagam.pl/emiliawalkazrakiem).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24