18.09.2020 15:45 1 EW

Puck: Zdolnych uczniów nie brakuje - zostali nagrodzeni

fot. UM Puck

Pomimo utrudnionej pracy szkół z powodu epidemii koronawirusa i nauce prowadzonej w minionym roku szkolnym zdalnie, w Pucku odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów szkół podstawowych oraz techników i liceów. Wydarzenie miało miejsce 17 września w puckim ratuszu, a nagrody za wyniki w nauce trafiły do 16 zdolnych młodych ludzi.

W Pucku przyznano Stypendia Rady Miasta. Na wyróżnienie zasłużyli uczniowie, którzy mieli ponadprzeciętne osiągnięcia naukowe w przedmiotach matematyczno – przyrodniczych, humanistycznych, językach obcych, zawodach sportowych, czy życiu artystycznym. W składową punktacji wchodziły również działania na rzecz środowiska oraz wolontariat.

Burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska podczas uroczystości podsumowała ostatnie miesiące pracy puckiej młodzieży.’

W tak bardzo trudnym roku nie wszystkie kryteria mogły do końca być spełnione przez uczniów, dlatego, że tak naprawdę mieli niewiele możliwości, by się wykazać swoimi talentami, zdolnościami. Nie było konkursów przedmiotowych, odbywało się bardzo mało zawodów, imprez kulturalnych. Przypomnę, że to stypendium, nie jest przyznawane tylko za naukę, nie tylko średnia ocen jest ważna, ale właśnie te działania na rzecz swojej małej ojczyzny – podkreśliła gospodyni Pucka.

Mimo trudnego okresu okazało się, że średnia ocen puckich uczniów była wyższa, niż w poprzednich latach. Między innymi dlatego zadowolenia nie ukrywa Piotr Czaja, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Pucku. Z tej bowiem szkoły pochodzi aż 10 uczniów na 16 wyróżnionych przez radnych.

Ten akt docenienia na pewno będzie motorem napędowym dla uczniów na kolejne lata i motywacją – stwierdził nauczyciel.

Uroczystość została uświetniona występami zdolnych uczniów, były recytowane wiersze, koncert gitary klasycznej, solo w stylu tanecznym jazz.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24