18.09.2020 12:30 35 raz/wejherowo.pl

W Wejherowie powstanie miejsce odpoczynku i zadumy

źródło: wejherowo.pl

Powstanie strefa relaksu, spotkań, zabaw a także – co ważne – pamięci. Wejherowski Park Kaszubski pod koniec 2021 roku zyska nowe oblicze. Niebawem ruszą prace związane z rewitalizacją tej części śródmieścia.

Park Kaszubski położony pomiędzy ulicami Sobieskiego i Strzelecką w Wejherowie zmieni się nie do poznania. W czwartek (17 września) władze Wejherowa podpisały umowę z wykonawcą na jego – wartą 3 miliony złotych - rewitalizację.

Główną ideą powstania takiego miejsca w śródmieściu Wejherowa było utworzenie zielonej enklawy do odpoczynku dla mieszkańców całego miasta – mówił Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Jest to specyficzne miejsce w naszym mieście, mające charakter historyczny. Park powstał na terenie dawnego cmentarza ewangelickiego oraz cmentarza z okresu II wojny światowej. Park Kaszubski ma być z założenia terenem wielofunkcyjnym, a jego wielkość i położenie pozwala na wprowadzenie wielu form aktywności oraz odpoczynku w pełni wykorzystując jego potencjał. Mam nadzieję, że wszystkim przypadnie on do gustu.

źródło: wejherowo.pl

Przy planowaniu konkretnych rozwiązań rewitalizacyjnych wzięto pod uwagę m.in. głos mieszkańców, którzy mogli wyrazić swoje opinie podczas konsultacji społecznych. W efekcie w parku powstanie pięć stref.

Pierwsza to strefa wejściowa do parku. Znajdować się będzie w północnej części parku.

Będzie się tam znajdował duży placyk przylegający do istniejącego szerokiego ciągu pieszego wzdłuż ul. Sobieskiego. W części przy wejściu na główną aleję zostaną ustawione siedziska, natomiast w zachodniej części strefy przewidziano miejsce dla pojazdów gastronomii mobilnej, tzw. foodtrucków. Dla ich potrzeb będą tu znajdowały się przyłącza wodociągowe, kanalizacyjne oraz elektroenergetyczne – wyjaśniają wejherowscy urzędnicy.

Strefę relaksu stanowić będą okrągłe placyki z ustawionymi na nich leżankami i siedziskami. Wokół placyków o nawierzchni mineralnej posadzone będą grupy roślin.

Z kolei w centralnie położonej strefie spotkań ustawione zostaną ławki, leżanki drewniane z dodatkową funkcją siedzisk oraz spójne stylistycznie kosze i donice. Oprócz siedzisk przewiduje się też zastosowanie platform wykonanych z desek kompozytowych.

Strefę zabaw stanowić będzie plac zabaw o bezpiecznej nawierzchni w formie pola piaskowego. Znajdą się tu m.in. zestaw sprawnościowy, zestaw huśtawek, linarium i huśtawka bocianie gniazdo – dodają przedstawiciele wejherowskiego ratusza.

W parku utworzona zostanie także strefa pamięci.

Prace rewitalizacyjne mają zakończyć się jesienią 2021 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24