17.09.2020 12:30 3 raz

Remonty ulic, rewitalizacja budynków - władze Pucka szykują szereg inwestycji

fot. FB/Hanna Pruchniewska

W połowie września puccy samorządowcy złożyli szereg wniosków o dofinansowanie, a także ogłosili kilka przetargów na inwestycje, których realizacja ma ułatwić życie mieszkańcom miasta. Wyremontowane zostaną ulice, powstanie Klub Seniora a szkoła doczeka się termomodernizacji.

Jest szansa na dofinansowanie szeregu inwestycji w Pucku.

Tydzień w urzędzie zaczynamy od złożenia wniosku do NFOŚiGW na dofinansowanie, do 70 procent, remontu i termomodernizacji obu budynków naszej szkoły podstawowej – poinformowała w połowie września Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka. - Bez zewnętrznego wsparcia, z samych tylko środków budżetowych miasta, nie da się poprawić tego, co konieczne. Trzymajcie kciuki, oby się udało – dodała.

W poniedziałek (14 września) urzędnicy ogłosili także szereg przetargów, np. na rewitalizację budynku wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul.10-go Lutego 27.

Finalnie pojawi się tam także mural przygotowywany przez Stowarzyszenie "Subsidium" upamiętniający 100. rocznicę powstania polskiego lotnictwa morskiego – wyjaśniła Pruchniewska.

fot. FB/Hanna Pruchniewska

Remontu doczeka się również budynek z przeznaczeniem na Klub Seniora przy ul. Pokoju. Z kolei ulica Bławatkowa zostanie utwardzona. W trakcie jest także procedura wyłaniania wykonawcy ul. Kolejowej od przejazdu kolejowego do ul. Chabrowej, oraz procedura wyłonienia wykonawcy dokumentacji ścieżki pieszo-rowerowej Hallera – 10 Lutego i remontu nawierzchni jezdni 10-go Lutego.

fot. FB/Hanna Pruchniewska

Wraz ze starostwem powiatowym złożony został wniosek o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych – dodała gospodyni Pucka. - Do FDS złożony też został wniosek o dofinansowanie przebudowy ul. Nowy Świat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24