16.09.2020 13:10 0 mat. partnera Materiał partnera

Rolety okienne - czyli jak modnie udekorować okno

mat. partn.

Rolety okienne to niezwykle modne rozwiązanie, które stało się popularne także we wnętrzach polskich domów. Odkryj minimalizm i elegancję w jednym!

Rolety okienne – znakomite we współczesnych wnętrzach

Szukając idealnego rozwiązania, które dopełni stylistykę wnętrza, pomoże w stworzeniu idealnej aranżacji na lata, a także będzie stanowiło niesamowity dodatek do wystroju, warto postawić na rolety okienne. Może się wydawać, że to produkty, które nie oferują zbyt wiele w kwestii estetyki, szczególnie w pomieszczeniach o klasycznym, eleganckim charakterze. Nic bardziej mylnego – ich efektywność zależy w dużej mierze od wybranego typu rolety, a także od naszej indywidualnej inwencji.

Przy swojej prostocie rolety prezentują niespotykane możliwości aranżacyjne. W przypadku nowoczesnych wnętrz sprawdzą się znacznie lepiej niż zasłony. Okolice okna są doskonałym miejscem na uwydatnienie charakteru wnętrza – ciężka zasłona nie będzie dobrym wyborem do takiej stylistyki. Znacznie lepiej pasować będą estetyczne, minimalistyczne i funkcjonalne rolety. Oczywiście niektóre style, na przykład rustykalny, bez odpowiednich zasłon i firanek nie będą dobrze się prezentować.

Na rolety warto stawiać we współczesnych wnętrzach, które cechują się stawianiem na minimalizm lub pewną dozę futurystycznego wzornictwa. Mowa tu między innymi o stylu skandynawskim czy tzw. modern loft. Co więcej, rolety pomagają znacznie urozmaicić wygląd danego pomieszczenia – dodają do designu coś unikatowego, wyróżniającego się, co znacząco zwiększa wizualnie przestrzeń pokoju, salonu lub kuchni.

By odpowiednio skomponować pokój w parze z roletami, nie trzeba być wykwalifikowanym aranżerem. Przy stawianiu na bardziej skomplikowane, unikatowe kompozycje – na przykład ciekawe asymetryczne wzory – lepiej nie zdawać się jedynie na własne poczucie gustu, a pewne podstawowe zasady designu i inspiracje innych osób.

Postaw na styl i funkcjonalność z roletami okiennymi

Rolety cenione są nie tylko za doskonałą estetykę. To rozwiązania, które przede wszystkim pełnią funkcję zaciemniania pomieszczeń, a także zasłaniania wnętrza przed wzrokiem przechodniów czy sąsiadów. Niezależnie od piętra, na którym mieszkamy, rolety sprawdzą się w każdych warunkach.

Wiele ciekawych typów rolet można poznać na stronie renomowanego producenta firmy Karnix https://www.karnix.pl/rolety-marki-karnix-galeria-produktow.html. Oferta sklepu Karnix obejmuje wszystkie elementy wyposażenia niezbędne do stworzenia unikatowej, przytulnej i świetnie wyglądającej kompozycji. Wnętrza z dobrze dobranymi roletami nie tylko nabierają lekkości i, barw, ale także stają się znacznie bardziej przyjazne. Ponadto – rolety są znacznie lepszym rozwiązaniem dla alergików. Ciężkie zasłony stają się idealną ostoją dla kurzu, a nawet stosunkowo częste pranie nie jest w stanie rozwiązać tego problemu – nie wspominając o kosztach i ekologiczności takiego podejścia. Rolety to tani, wygodny i estetyczny wybór, który sprawdzi się w wielu wnętrzach różnego rodzaju.

Więcej inspiracji – niezależnie od pory roku!

Rolety spełniają swoją funkcję przez cały rok. Dla osób, które pragną odkryć wiosenne inspiracje, zapraszamy do zapoznania się z artykułem „Wiosenne dekoracje okienne podpowiadamy jakie rolety wybrać”. Początek roku często bywa bardzo intensywnym okresem dla osób, które planują remont. Przygotowanie dobrej kompozycji warto zacząć znacznie wcześniej, aby mieć czas na przemyślenie każdego elementu aranżacji. Dajmy naszym koncepcjom dojrzeć, a gdy przyjdzie odpowiedni moment – zrealizujmy wymarzone wnętrze!


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24