13.09.2020 12:00 8 NW/raz

Gryf nadal bez zwycięstwa na Wzgórzu Wolności

Nie służy piłkarzom Gryfa Wejherowo ich własna murawa. Po raz kolejny, nie dość, że żółto-czarni nie wygrali przed własną publicznością, to nie zdobyli nawet punktu, nie mówiąc już o zdobyczy bramkowej. W sobotnim (12 września) meczu ulegli Gwardii Koszalin 0:1.

Prosty błąd w defensywie zaważył na tym, że straciliśmy bramkę. Do samego końca staraliśmy się strzelić gola, ale nie wystarczyło czasu, jak i umiejętności. Wierzę w chłopaków i w ten zespół i chociaż nie jest to fajne czucie dla żadnego z nas, to nie poddajemy się – mówił po zakończonym meczu trener wejherowskiej drużyny, Grzegorz Niciński.

Przed tym spotkaniem wydawało się, że to wejherowianie będą faworytami – znajdowali się bowiem wyżej o jeden punt w tabeli rozgrywek III ligi II grupy. Jak się okazało, teraz dwie drużyny dzielą już dwa punkty – z tym, że to Gryf jest niżej. A to za sprawą jedynego gola, który padł w sobotnim meczu. W 79. minucie piłkę do siatki piłkarzy ze Wzgórza Wolności strzelił Adam Gross. Tym samym Gryf Wejherowo przegrał z Gwardią Koszalin 0:1.

Pierwsza połowa była pod nasze dyktando. W drugiej zabrakło nam płynnych akcji, mimo tego, że stwarzaliśmy sobie okazje do zyskania punktów. Udało się strzelić gola w 79. minucie meczu. Myślę, że mecz mógł podobać się kibicom ze względu na to, że było w nim sporo walki, dramaturgii i akcji. Cieszymy się z wyniku, ponieważ przyjechać tu i wywieźć trzy punkty to spory sukces – mówił trener Gwardii Koszalin, Łukasz Drożdżal.

Liczyliśmy na przełom w tym meczu. Walka była wyrównana i każdy miał okazję do pokazania, co potrafi – mimo to, nie udało się zwyciężyć i punkty jadą do Koszalina. Ciężko jest zbudować coś w tak krótkim czasie, jednak nie poddajemy się. Jestem odpowiedzialny za tę drużynę i zrobię wszystko, by punktować. Teraz mamy passę porażek, ale musimy się z tym zmierzyć i od poniedziałku zaczynamy przygotowania do kolejnego meczu – komentował Grzegorz Niciński.

Po siedmiu rozegranych meczach Gryf Wejherowo znajduje się na 17. pozycji w tabeli ligowej. Na swoim koncie zgromadził siedem punktów. Warto jednak dodać, że przy zwycięstwie Pomorzanina Toruń i Unii Janikowo, drużyna z Wejherowa może spaść w tabeli nawet o dwie pozycje.

Fot. Marek Trybański Fot. Marek Trybański Fot. Marek Trybański Fot. Marek Trybański Fot. Marek Trybański Fot. Marek Trybański Fot. Marek Trybański Fot. Marek Trybański Fot. Marek Trybański Fot. Marek Trybański Fot. Marek Trybański Fot. Marek Trybański

Za tydzień, w sobotę (19 września) gryfici wyjadą na mecz do Szczecina, gdzie zmierzą się ze Świtem Skolwin.