05.09.2020 14:30 5 raz

Koronawirus w gdyńskim liceum - wprowadzono nauczanie zdalne

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Uczniowie jednej z klas maturalnych wraz z rodzinami trafili na kwarantannę. Koronawirusa wykryto u jednego z nich w VI Liceum Ogólnokształcącym. Po decyzji sanepidu wprowadzono zdalne nauczanie.


AKTUALIZACJA niedziela 6 września, godz. 18:30

"W LO Nr 6 w Gdyni wczoraj wieczorem ujawniono przypadek kolejnego zakażenia koronawirusem wśród uczniów. W związku z tym sanepid podjął decyzję o skierowaniu na kwarantannę kolejnych nauczycieli, a wskutek tego dyrektor szkoły, Ewa Śliwińska w porozumieniu z prezydentem miasta zwróciła się do Powiatowego Inspektora Sanitarnego o zaopiniowanie przejścia liceum w tryb pracy zdalnej w okresie do 11 września" - czytamy w komunikacie gdyńskiego ratusza.

Opinia pozytywna została wydana w niedzielę, 6 września.

— Uczniowie, którzy tak niedługo po wakacjach zostali ponownie rozdzieleni, zostaną otoczeni przez szkołę maksymalną troską. Osoby, które z powodu przymusowej kwarantanny czują się źle psychicznie, mogą korzystać z pomocy psychologa. Dorośli powinni w takiej sytuacji dzwonić do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, tel. 58 622 22 22, a młodzież korzystać z telefonu zaufania pod numerem 116111. Przedsiębiorcy poszukujący wiedzy o zasiłku przysługującym za czas kwarantanny mogą jej zasięgnąć w Gdyńskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości pod numerem 58 668 20 10 - informują gdyńscy urzędnicy.


W VI Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni na Covid-19 zachorował uczeń klasy maturalnej – poinformował w sobotę (5 września) gdyński magistrat. Jak zapewniają urzędnicy, „dyrekcja szkoły zadziałała szybko i wzorcowo, dzięki czemu sanepid mógł szybko podjąć niezbędne działania”.

Wszyscy uczniowie z tej klasy wraz z rodzinami oraz ich nauczyciele zostali skierowani na kwarantannę. W pozostałym zakresie liceum będzie nadal działało stacjonarnie. Jest to możliwe dzięki przyjęciu i egzekwowaniu w szkole mądrych i restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa - czytamy w komunikacie.

To kolejny w ostatnim czasie przypadek koronawirusa w gdyńskiej placówce. Przypomnijmy, u jednego z podopiecznych Przedszkola Nr 56 wykryto koronawirusa – podał we wtorek (25 sierpnia) gdyński ratusz. Jak zapewniają urzędnicy, dyrekcja placówki natychmiast ustaliła z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Gdyni zasady dalszego postępowania.

Sanepid skierował na kwarantannę 9 dzieci, które miały kontakt z chorym przedszkolakiem oraz ich rodziny. Podobnie na kwarantannę skierowano 3 nauczycieli i 2 pracowników obsługi. Zgodnie ze wskazaniami inspekcji sanitarnej, przedszkole przy ul. Chylońskiej działało normalnie, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24