13.08.2020 09:30 0 raz

Pomóżmy Eli zaczerpnąć świeżego powietrza – pomóc może każdy

źródło: zrzutka.pl

Nie może wyjechać na spacer, na zakupy, przede wszystkim do lekarza. Znajomi mieszkanki Pucka proszą o pomoc w zakupie podnośnika do wózka inwalidzkiego. W internetowej sieci zorganizowali zrzutkę – pomóc może każdy.

Pani Ela jest osobą niepełnosprawną z powodu stwardnienia rozsianego. Choroba spowodowała niedowład prawostronny. A to oznacza uzależnienie od wózka inwalidzkiego i potrzebie pomocy innych osób w życiu codziennym.

Ograniczenia ruchowe spowodowały, że od trzech lat Ela nie opuszczała swojego mieszkanka. Mieszka na pierwszym piętrze i nie jest w stanie pokonać schodów, by wyjechać z domu – opisuje Ewa, przyjaciółka Pani Eli.

Co prawda pojawiło się światełko w tunelu, ponieważ Pani Ela otrzymała pomoc z PFRON-u na zamontowanie podnośnika z balkonu mieszkania. Niestety, przyznane środki nie pokryją kosztów całej inwestycji.

Potrzebna jest jeszcze kwota około 15 tysięcy złotych na sfinansowanie całości. Niestety przy skromnej rencie chorobowej Ela nie jest w stanie zebrać takiej kwoty. Pomóżmy Eli zaczerpnąć świeżego powietrza! – prosi przyjaciółka mieszkanki Pucka.

Pomóc może każdy, przekazując choćby drobne kwoty na zrzutka.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24