12.08.2020 07:40 0 raz

Znaleźli nielegalny tytoń – akcja policji i strażników granicznych

fot. KPP Wejherowo

Wejherowscy strażnicy wraz z nadmorskimi pogranicznikami zatrzymali mieszkańca powiatu wejherowskiego. W jego domu znaleźli kilkanaście kilogramów nielegalnego tytoniu.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wejherowskiej komendy, wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej we Władysławowie prowadzili wspólne działania przeciwko osobom, które narażają na szkodę Skarb Państwa.

Podczas wykonywanych czynności policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Okazał się nim 76-letni mieszkaniec powiatu – poinformowała asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Podczas przeszukania garażu należącego do mężczyzny funkcjonariusze znaleźli nielegalną krajankę tytoniową. W sumie zabezpieczono prawie 16 kilogramów tytoniu.

fot. KPP Wejherowo

Funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymany mężczyzna został już przesłuchany i niewykluczone, że niebawem usłyszy zarzuty – dodała przedstawicielka wejherowskich stróżów prawa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24