11.08.2020 09:45 0 raz/mat.pras

Odkryj Kaszubski Skarb w Rumi grając w mobilną grę

fot. mat. pras. /Aga Doborzyńska

„Dawno, dawno temu... z Pucka wypłynął wielki drewniany żaglowiec, ze wspaniałym skarbem na pokładzie. Niestety, zanim statek zdążył opuścić Zatokę Pucką, został napadnięty przez piratów. Dowódcą tych rozbójników był postrach Bałtyku, zbój rodem z Kaszub – Remus, który pochwycił skarb, spuścił cichcem szalupę i uciekł. Pościg za Remusem doprowadził do spokojnego miasta o nazwie Rumia…”- tak bibliotekarze z Rumi zachęcają do udziału w mobilnej grze Kaszubski Skarb.

Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza rodziny z dziećmi (6-13 lat) do udziału w mobilnej grze miejskiej, w której rodzinne drużyny wcielą się w poszukiwaczy skarbu.

Młodzi tropiciele i tropicielki z pomocą dorosłych przemierzą Rumię spotykając po drodze fantastyczne istoty i wykonując różne zadania. Pierwsi testerzy i testerki uznali, że gra może zainteresować zarówno dzieci, jak i opiekunów – wyjaśnia Aga Doborzyńska ze Stacji Kultura - Biblioteka Rumia.

Gra będzie udostępniona od 13 sierpnia 2020. Kod wejścia do gry będzie można uzyskać od godziny 12:00 na tej stronie oraz tutaj, a także osobiście w Stacji Kultura.

fot. mat. pras. /Aga Doborzyńska

Aby zagrać, potrzebny jest smartfon z darmową aplikacją Action Track. Fabuła gry zanurzona jest w świecie kaszubskich stworów opisanych w „Kaszubajkach” – opowieściach dla dzieci opublikowanych przez bibliotekę w internecie pod tym adresem. Kolejne punkty gry zlokalizowane są na trasie długości około 3 km, a czas potrzebny na ukończenie gry wynosi 30-60 minut, w zależności od wieku uczestników i tempa poruszania się – dodaje przedstawicielka Stacji Kultura.

Gra będzie dostępna bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych do końca 2020 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24