07.08.2020 09:50 4 raz

Podczas policyjnej akcji ‘Motocykle’ doszło do wypadku jednośladu

fot. KPP Puck

Puccy policjanci sprawdzali, czy kierowcy motocykli jeżdżą zgodnie z prawem, a także czy ich maszyny są sprawne technicznie. Podczas akcji „Motocykle” musieli interweniować w sprawie wypadku – co prawda nie spowodował go motocyklista, ale okazało się, że był pijany.

W środę (5 sierpnia) puccy policjanci zwracali szczególną uwagę na motocyklistów. Działania „Motocykle” miały na celu m.in. zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości i wykonywania niebezpiecznych manewrów przez kierujących jednośladami.

Podczas działań policjanci skontrolowali około 40 pojazdów, w tym motocykle. W jednym przypadku kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Ujawniono także 11 wykroczeń polegających na przekroczeniu prędkości. Okazało się także, że dwa pojazdy w tym jeden motocykl był niesprawny technicznie. Ponadto funkcjonariusze pracowali przy 4 zdarzeniach drogowych, w tym przy 2 wypadkach – wylicza st. sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

fot. KPP Puck

Do jednego z tych wypadków doszło około godziny 21:00 w Mrzezinie na skrzyżowaniu Dworcowej z Jana Pawła II. Stróże prawa ustalili, że kierujący pojazdem marki Opel jadąc ulicą Dworcową od Połchowa, wykonując manewr skrętu na ul. Jana Pawła II, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu na wprost z przeciwnego kierunku kierującemu motocyklem marki Honda. Doszło do zderzenia.

Policjanci zbadali trzeźwość uczestników zdarzenia, w wyniku czego okazało się, iż kierujący motocyklem znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Po sprawdzeniu przez funkcjonariuszy 41-latka w policyjnym systemie, mężczyzna posiadał dwa aktualne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – opisuje st. sierż. Bresińska.

Ostatecznie 27-latka z gminy Puck, który spowodował kolizję ukarano mandatem, zaś wobec 41-letniego motocyklisty prowadzone będą dalsze czynności przez śledczych z puckiej komendy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24