06.08.2020 16:42 7 rp/Facebook

Okradł mieszkanie i nie pogardził nawet… piwem

Fot. Archiwum

Doszło do kolejnych włamań w Wejherowie, podczas których rodzina naszego Czytelnika straciła przedmioty warte kilka tysięcy złotych. To już nie pierwsza tego typu sytuacja. Czy kradzieży dopuszczała się ta sama osoba, którą złapano jeszcze w lipcu? Policja szuka sprawcy i apeluje: pilnujmy swoich mieszkań i pamiętajmy, żeby je dokładnie zamykać.

Do naszej redakcji zgłosił się Czytelnik, którego rodzina padła ofiarą złodzieja. Ten, jak się okazało, nie przebierał w łupach i okradł właścicieli domku jednorodzinnego nawet z alkoholu.

Z niedzieli na poniedziałek (2-3 sierpnia) w godzinach nocnych doszło do kradzieży w jednym z domków jednorodzinnych w Wejherowie Śmiechowie, nieopodal skate parku. Złodzieje dostali się do środka, z tyłu domu od strony ogródków – czytamy w wiadomości nadesłanej do naszej redakcji.

Z relacji naszego Czytelnika wynika, że został skradziony laptop, karta kredytowa, dokumenty i inne rzeczy, których dla bezpieczeństwa nie wymienia. Okazało się jednak, że złodziej wyniósł także narzędzia ogrodowe oraz... piwo.

Policja potwierdza przyjęcie takiego zgłoszenia i dodaje, że to nie było trudne zadanie dla okradających.

Z informacji jakie posiadamy wynika, że drzwi do garażu były niezamknięte i to właśnie tędy złodziej mógł dostać się do środka – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Do podobnych sytuacji doszło kilka tygodni temu, kiedy wejherowscy mundurowi zatrzymali pod koniec lipca  35-letnią złodziejkę – mieszkankę Wejherowa. Kobieta usłyszała dziesięć zarzutów, w tym siedem kradzieży oraz trzy kradzieże z włamaniem. Prokuratura zdecydowała o nałożeniu na kobietę dozoru policyjnego. Grozi jej nawet do 10 lat więzienia.

Źródło:pomorska.policja.gov.pl

Wejherowscy policjanci dodali, że sposób jaki obrała sobie złodziejka na włamania, jest bardzo prosty i skuteczny.

Kobieta chodziła po domach i chwytała za klamki. Tam gdzie drzwi były otwarte, a właścicieli nie było, okradała mieszkania – dodaje rzecznik.

Policjanci apelują, by zawsze zamykać drzwi na klucz, bez względu na to, czy jesteśmy w domu, czy go opuszczamy. Każde pomieszczenie, które posiada zamek powinno być zawsze odpowiednio zabezpieczone, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i nie narażać się na kradzieże ze strony złodziei. Nasz Czytelnik dołącza się do policyjnego apelu i prosi o zachowanie czujności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24