06.08.2020 15:19 0 raz

Puck: Ta koperta pomoże uratować niejedno życie

fot. kopertazycia.pl

Ta niepozorna koperta trzymana w lodówce osoby starszej lub samotnej, w razie sytuacji zagrożenia jej życia, może pomóc służbom ratunkowym w uratowaniu życia lub zdrowia. Taki bezcenne pakiety tzw. Koperty Życia, mogą bezpłatnie pobrać mieszkańcy Pucka.

Stowarzyszenie Aktywny Puck zaprasza seniorów i osoby mieszkające samotnie na terenie Pucka do pobrania bezpłatnej „Kopert Życia”. Pakiet, który może uratować życie można odebrać w Centrum Organizacji Pozarządowych w Pucku do 31 października 2020 roku, od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 16:00.

Dlaczego warto mieć „Kopertę Życia”? Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych. Polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel. Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne – zachęca do odebrania cennego pakietu Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Jak podkreśla gospodyni miasta, „Koperta Życia” jest przeznaczona wyłącznie dla służb medycznych i ratowniczych w przypadku zaistnienia krytycznej sytuacji w celu ratowania życia i zdrowia.

Akcja jest realizowana przez Stowarzyszenie Aktywny Puck w ramach projektu Klub Aktywni 50 + a została dofinansowana ze środków budżetowych Pucka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24