05.08.2020 18:40 1 rp/FPFF

Ten rok pożegnamy gdyńskim festiwalem filmowym. Jest już oficjalna, grudniowa data

Fot. Gdynia.pl

Najbliższy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w grudniu 2020 roku i zaprezentuje polskie najnowsze filmy w trzech sekcjach konkursowych - tak zdecydował Komitet Organizacyjny FPFF na posiedzeniu w środę (5 sierpnia).

Perspektywa organizacji „polskiego Cannes” online na tyle przeraziła filmowców, że ci zgłosili się do Dyrektora FPFF o przedstawienie do 3 sierpnia 2020 r. regulaminu, zawierającego zastępczą formułę Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, o czym pisaliśmy więcej w tym artykule.

Z dwudniowym opóźnieniem, ale data, której chcieli filmowcy (rok 2020) została bez zmian, choć festiwal odbędzie się pod sam koniec roku, od 8 do 12 grudnia.

W zmienionej formule Festiwalu obok Konkursu Głównego filmów pełnometrażowych oraz Konkursu Filmów Krótkometrażowych znalazła się również trzecia sekcja konkursowa: Konkurs Filmów Mikrobudżetowych. Wezmą w nim udział filmy wyprodukowane zgodnie z zasadami Programu Operacyjnego PISF Produkcja filmowa.

Jak podają organizatorzy: „Prawdopodobnie filmy festiwalowe będą prezentowane w formie tradycyjnej w Teatrze Muzycznym w Gdyni oraz w salach kinowych, jednak z ograniczonym udziałem publiczności, w tym ekip filmowych oraz akredytowanych mediów i gości.”

Zakres dostępności pokazów festiwalowych dla widzów nie jest jednak znany, a będzie uzależniony od obowiązujących rygorów sanitarnych związanych z pandemią. Komitet Organizacyjny skierował oficjalny wniosek do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o powołanie do pełnienia funkcji Dyrektora Artystycznego Festiwalu Tomasza Kolankiewicza, który wygrał konkurs na to stanowisko.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24