05.08.2020 13:50 15 rp/SM Wejherowo

Straż miejska kontra chuligani. 'Walka' w parku Cedron w Wejherowie

Fot. SM Wejherowo

Nie było jeszcze oficjalnego otwarcia, a tuż po zdemontowaniu ogrodzenia z terenu budowy, w parku zostały zniszczone urządzenia. Takim zachowaniom Straż Miejska w Wejherowie mówi zdecydowane “nie” i przypomina, że ma w zanadrzu broń, której nikt nie oszuka – miejski monitoring.

Nowy park Cedron w Wejherowie niebawem zostanie oddany do użytku. Będzie można na nim wypocząć i spędzić czas z dziećmi. Niestety, do tej pory młodzież spędzała tam inaczej czas. Straż miejska wspomina ostatni weekend lipca, kiedy “grupa młodych ludzi poprzez niewłaściwe użytkowanie bujanej ławki zerwała ją”.

Uszkodzone zostały mocowania  oraz  tzw. karabińczyki. Ktoś nieodpowiedzialny zniszczył także fragment  ławki.  Na placu pokazały się puste opakowania po napojach  i innych produktach żywnościowych, dla których miejscem  są kosze na śmieci – komentuje Zenon Hinca, komendant straży miejskich w Wejherowie.

Fot. SM Wejherowo

Mundurowi ostro zaznaczają, że na tego typu zachowania w tym miejscu, jak i w każdym innym, nie będzie przyzwolenia. Od 31 lipca w obrębie parku Cedron uruchomiona została kamera miejskiego monitoringu. Ponadto będą się tam pojawiać patrole piesze, rowerowe i zmotoryzowane straży miejskiej. 

Na łamiących przepisy prawa nakładane będą mandaty karne i kierowane wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Wejherowie. Nie może być tak, że miejsca  służące mieszkańcom  do wypoczynku zajmowane będą przez amatorów picia pod chmurką, chuligaństwa i innych wybryków zabronionych prawem – dodają strażnicy.

Fot. SM Wejherowo

Co najgorsze, jak mówią strażnikom naoczni świadkowie, wandalizm ten często odbywa się na oczach dorosłych. Za ich przyzwoleniem teren ten jest też zaśmiecany. Od teraz – wszystkie takie “wybryki” będą nagrywane.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24