04.08.2020 17:00 6 rp/lechia.pl

Koronawirus u biało-zielonych. Dodatni wynik u jednego z piłkarzy

Fot. Lechia Gdańsk Facebook

Zespół Lechii Gdańsk wstrzymał treningi do rozgrywek sezonu 2020/2021 w jednym z ośrodków treningowych pod Warszawą, gdy tylko okazało się, że jeden z piłkarzy otrzymał pozytywny wynik na SARS-CoV-2. Zawodnik, u którego stwierdzono obecność koronawirusa czuje się dobrze i przechodzi chorobę bezobjawowo.

Lechia Gdańsk potwierdziła we wtorek (4 sierpnia), że test na SARS-CoV-2 u jednego z zawodników dał wynik dodatni.

Z uwagi na dobro osobiste piłkarza nie podajemy do wiadomości publicznej jego danych osobowych – czytamy w komunikacie.

Klub przebywa obecnie na obozie przed sezonem. Pierwszego dnia pobytu wszyscy zostali przebadani na obecność koronawirusa.

Do czasu otrzymania wyników nie odbywały się spotkania grupowe, a treningi prowadzone były w grupach kilkuosobowych. W hotelu oraz na obiektach sportowych zachowany był reżim sanitarny – napisano na oficjalnej stronie Lechii.

Klub niezwłocznie poinformował o wynikach testu odpowiednią Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Zespół Medyczny PZPN. Zaplanowane wcześniej treningi drużyny zostały zawieszone i obecnie klub czeka na zalecenia sanepidu odnośnie dalszego postępowania. Wyniki pozostałych członków drużyny oraz sztabu szkoleniowego i medycznego są negatywne.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24