31.07.2020 15:00 0 NW/Gdańsk.pl

58. Bieg Westeplatte pokonasz w każdym miejscu na Ziemi

Źródło:Gdańsk.pl

Można zapisywać się już do 58. Biegu Westerplatte, który w tym roku znacznie odbiegać będzie od tego, do którego zdążyliśmy już przywyknąć. Tym razem uczestnicy dystans dziesięciu kilometrów pokonać będą mogli… w dowolnym miejscu na Ziemi.

Gdański Ośrodek Sportu wyznaczy specjalną trasę – z Westerplatte do Gdańska, na której pokonanie zawodnicy będą mieli cały wrzesień. Jednak decyzja, czy z niej skorzystają, należy tylko do nich, bowiem w tej edycji pobiec można dosłownie wszędzie. Zapisy prowadzone będą do ostatniego dnia przewidzianego na ukończenie biegu, tj. do 30 września.

W szczególnych i trudnych czasach związanych z pandemią, nadal chcemy kontynuować ten historyczny i popularny bieg, chociaż jego forma ze względu na okoliczności będzie w tym roku zmieniona – mówi Leszek Paszkowski, dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu. – Mimo to zapraszamy do udziału i upamiętnienia idei, która na przestrzeni wielu lat przyświecała zarówno nam, wszystkim organizatorom, jak również uczestnikom: hołdu dla bohaterów z Westerplatte z 1939 roku. Bardzo liczymy na to, że już za rok powrócimy do tej formy, którą biegacze najbardziej cenią i lubią, czyli tradycyjnego biegu z jego niepowtarzalną atmosferą.

Źródło:Gdańsk.pl

Każdy zawodnik musi swój bieg udokumentować dowolnym urządzeniem lub aplikacją, która zarejestruje czas i pokonany dystans. Następnie należy przesłać plik w postaci zrzutu ekranu lub zdjęcia do organizatora. Czasy uczestników będą na bieżąco zamieszczane na liście, a wszyscy którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale.

Opłata startowa wynosi 30 złotych, a zarejestrowane osoby otrzymają w pliku pdf numer startowy. Zapisów do najstarszej ulicznej imprezy biegowej można dokonać TUTAJ.

Źródło:biegwesterplatte.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24