28.07.2020 15:40 1 raz/mat.pras

Siatkarski turniej wzdłuż Wybrzeża zakończy się w Jastarni

ot. Bartosz Bajerski/mat.pras.

Siatkarze plażowi odbywają tourne po polskim Wybrzeżu. W nadmorskich kurortach rozgrywają mecze, a wielki finał będzie miał miejsce w Jastarni. Organizatorzy zachęcają miłośników tej dyscypliny do skompletowania zespołu i wzięcia udziału w rywalizacji.

Red Bull Ruchome Piaski to seria amatorskich turniejów siatkówki plażowej, w których rządzą nietypowe zasady. Siatkarskie tourne w formacie 4 na 4 odwiedziło już szereg nadmorskich miejscowości, a swój wielki finał będzie miało w Jastarni, w czwartek (30 lipca).

"Zbierz drużynę, zgłoście się do turnieju i zatopcie przeciwników w ruchomych piaskach! Udział w wydarzeniach jest bezpłatny" - zachęcają organizatorzy.

Nadmorska trasa rozpoczęła się już 15 lipca w Międzyzdrojach i zakończy się w czwartek (30 lipca) na plaży w Jastarni. Na dwudniowe wydarzenia składają się dzień treningowy oraz oficjalne rozgrywki.

Ekipy rywalizują w cztery osoby, bez podziału na płeć. Rozgrywane są 2 sety, po 15 punktów każdy. W przypadku remisu, obowiązuje tie-break do 7. Dodatkowe emocje wprowadza karta Jokera, która podwaja liczbę punktów w danej zagrywce. Drużyna może zyskać przewagę nad przeciwnikiem lub zatonąć w ruchomych piaskach, tracąc podwójnie. W każdym z setów team ma do dyspozycji dwa Jokery. W dogrywce, Jokera można wykorzystać tylko jeden raz. Team, któremu uda się wygrać dwa razy z rzędu, wygrywa nagrodę!

Naszym głównym celem jest zachęcenie urlopowiczów do aktywnego spędzania wolnego czasu. Chcieliśmy poruszyć piaski na polskich plażach, dając ludziom impuls do spróbowania swoich sił w luźnych, amatorskich rozgrywkach. Mieszane, czteroosobowe drużyny, krótkie sety oraz element ryzyka w postaci Zagrywki Jokera mają uatrakcyjnić pojedynki i odróżnić wakacyjny format od profesjonalnej odmiany siatkówki plażowej – mówi Daniel Długołęcki, jeden z organizatorów wydarzenia

By dołączyć do turnieju, wystarczy zebrać czteroosobową drużynę i dokonać bezpłatnej rejestracji na stronie. Minimalny wiek gracza to 16 lat. Dodatkowym warunkiem jest bezwzględne stosowanie się do zasad bezpieczeństwa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24