28.07.2020 13:20 0 rp/gminakosakowo.pl

Zadecyduj o przyszłości gminy Kosakowo wypełniając ankietę

Fot. Marek Trybański/TTM

Czy gmina lub jej część powinna ubiegać się o prawa miejskie? Jak wygląda edukacja i czy nie brakuje ofert mieszkaniowych? To kilka z pytań, na które można odpowiedzieć w ankiecie przygotowanej pod nową strategię rozwoju gminy Kosakowo na najbliższe cztery lata.

Gmina Kosakowo przygotowuje się do utworzenia strategii rozwoju gminy na kolejne dziesięć lat. Stąd też miejscowe władze zapraszają swoich mieszkańców do wypełnienia ankiety, w której będzie można podsumować dotychczasowe działania i sprawdzić oczekiwania odnośnie przyszłości.

Aktualnie strategia uchwalona w 2008 roku kończy swój bieg i teraz chcemy się zająć uchwaleniem kolejnej na najbliższe 10 lat z perspektywą do 2040 roku – podkreśla Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Jak dodają w urzędzie gminy, to bardzo ważny dokument, który ma wpływ na wszystkie kierunki rozwoju lokalnej ojczyzny. W ankiecie znajdziemy pytania zarówno o najważniejsze zrealizowane inwestycje, czy też te najbardziej potrzebne. Poruszona zostanie nawet kwestia tego, czy gmina lub jej część powinna ubiegać się o prawa miejskie.

Fot. Marek Trybański/TTM

Zależy nam na tym, aby poznać opinie mieszkańców na temat aktualnej i przyszłej sytuacji społecznej i gospodarczej gminy Kosakowo. W tym celu zapraszamy do udziału w badaniu ankietowym – dodaje wójt.

Formularze ankiety są dostępne w Urzędzie Gminy Kosakowo oraz w siedzibie Pełnomocnika ds. Seniorów w Rewie przy ulicy Morskiej 56, które po wypełnieniu można pozostawić na miejscu lub przesłać przez internet pod tym linkiem do 10 sierpnia.

Ankieta jest anonimowa, a wyniki będą prezentowane wyłącznie w formie zbiorczej. We wrześniu mają ruszyć konsultacje na jej temat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24