23.07.2020 13:20 4 Kwt/KPP Puck

Władysławowo: Zachęcał do gry hazardowej, okazał się oszustem

źródło: KPP Puck

Turyści przyjeżdżający do Władysławowa mogą liczyć na wiele atrakcji. Jedną z nich zamierzał zapewnić mieszkaniec Łodzi, który przy wejściu na plażę urządzał grę w tzw. „trzy kubki”. Policjanci ostrzegają, aby pod żadnym pozorem nie pozwolić się sprowokować do wzięcia udziału w tego typu grach.

We wtorek (21 lipca) policjanci z Władysławowa w obrębie jednego z wejść na plażę zatrzymali mężczyznę, który urządzał grę w tzw. „trzy kubki” i nawoływał chętnych z tłumu do udziału w grze. 37-latek usłyszał zarzut urządzania gry hazardowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

We Władysławowie można natknąć się na osoby urządzające grę w tzw. „trzy kubki” lub "trzy karty". Na czym dokładnie polega gra? Prowadząca ją osoba posługuje się trzema kartami lub trzema kubkami. Tasując karty lub zmieniając błyskawicznie ustawienie kubków, daje graczowi – po wpłaceniu określonej kwoty – za zadanie wskazanie wygrywającej karty albo kubka skrywającego kulkę lub monetę. Jednak najczęściej oszust współpracuje ze "wspólnikami". Pozoruje grę, by przypadkowa osoba uwierzyła, że prowadzący jest ogrywany. Kiedy poczuje się zachęcona, aby dołączyć do zabawy, początkowo wygrywa. Jednak tylko do momentu, kiedy zaczyna stawiać większe kwoty – informuje pucka policja.

37-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Policjanci zabezpieczyli także pieniądze z przeprowadzonych już wcześniej gier, a także kubki wraz z piłką i blatem do gry.

Mieszkaniec Łodzi usłyszał już zarzut z art.128 kodeksu wykroczeń.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24