17.07.2020 17:30 2 raz

Trochę ‘ping-pong’, trochę ‘nożna’… SKS Bałtyk gra w teqball

źródło: screen z YT/TEQBALL - Rally of the Year!

Trochę przypomina grę w tenisa stołowego, trochę w piłkę nożną, a już na pewno łączy emocje związane z tymi dyscyplinami. Mowa o teqball – to jedna z najmłodszych na świecie dyscyplin sportowych. Niedawno zawitała do Gdyni, a dokładnie do SKS Bałtyk

W klubie SKS Bałtyk Gdynia powstała nowa sekcja. Jest nią teqball - połączenie tenisa stołowego i futbolu. Gra polega na odbijaniu piłki na zasadach rodem z piłki nożnej, ale boiskiem jest stół przypominający ten do ping-ponga. Jak podkreślają sportowcy, jest idealnym narzędziem do doskonalenia techniki. Teqball to także rywalizacja i dobra zabawa.

SKS Bałtyk Gdynia był jednym z inicjatorów powstania Polskiego Związku Taqball. PZTEQ został założony w październiku 2019 roku z inicjatywy Prezesa Związku Michała Listkiewicza oraz osób decyzyjnych, które weszły w skład zarządu. Celem jest popularyzacja dyscypliny i dystrybucja stołów teqball, poprzez podejmowanie różnych inicjatyw sportowych i społecznych i ścisłą współpracę z podmiotami państwowymi, takimi jak Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski i Polski Związek Piłki Nożnej – czytamy w komunikacie gdyńskiego klubu.

W rozgrywkach teqball SKS Bałtyk Gdynia będą reprezentować zawodnicy już zrzeszeni w klubie. We wrześniu planowany jest dzień otwarty, w którym wszyscy chętni będą mogli się sprawdzić w sportowej rywalizacji. Jak podkreślają działacze Bałtyku, w rezultacie zostanie wyłoniona reprezentacja klubu, która będzie uczestniczyć w turniejach pod patronatem Polskiego Związku Teqball.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24