17.07.2020 18:40 12 raz

Trzech dilerów wpadło w ręce wejherowskich stróżów prawa

fot. KPP Wejherowo

Policjanci z Wejherowa i Gdańska, przy pomocy kolegów i psa z urzędu celnego, zatrzymali trzech mężczyzn, którzy nie tylko posiadali, ale i rozprowadzali narkotyki. Za kratkami mogą spędzić nawet 10 lat.

Gdańscy i wejherowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w pierwszej połowie lipca zatrzymali trzy osoby.

Policjanci w związku z realizacją zadań związanych ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej w Wejherowie zatrzymali mężczyznę, przy którym znaleźli około 0,5 kg marihuany i 1 kg amfetaminy – czytamy w komunikacie wejherowskiej komendy policji. - Następnie na podstawie posiadanych informacji operacyjnych w trakcie przeszukania mieszkań, u kolejnych dwóch mężczyzn ujawnili około 1 kg marihuany.

Podczas tych przeszukań funkcjonariuszom policji towarzyszył pies Edek oraz jego opiekun - funkcjonariusz Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni. Zabezpieczone narkotyki zostały przekazane do dalszych badań. Z kolei zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do policyjnych aresztów.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zarzutu posiadania znacznych ilości narkotyków oraz ich udzielania. Wobec dwóch mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu, a wobec jednego zastosowano poręczenie majątkowe – dodali wejherowscy stróże prawa.

fot. KPP Wejherowo

Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24