16.07.2020 18:30 3 raz/TTM

Komunikacyjna rewolucja w Pucku - otwarto węzeł wart miliony

fot. Monika Wejer/TTM

To nie tylko poprawa wizerunku Pucka, jako miasta turystycznego, ale przede wszystkim poprawa komfortu życia i bezpieczeństwa mieszkańców miasta i okolic. W Pucku oddano do użytku węzeł integracyjny.

Budowa węzła integracyjnego w Pucku obejmowała powstanie nowej drogi - ulicy Dworcowej 2, która połączyła ul. Dworcową z ul. Wojska Polskiego oraz parking dla 77 samochodów osobowych. W ramach inwestycji wydłużono ul. Dworcową w kierunku południowym. Przy niej, tuż za budynkiem dworca PKP, na terenie dawnego placu ładunkowego, wybudowane zostały parkingi dla pojazdów osobowych, taksówek jak i parkingi dla autobusów komunikacji publicznej. Łącznie w Pucku przybyło miejsc parkingowych dla 139 pojazdów.

Wybudowano także ścieżkę rowerową po wschodniej stronie ul. Dworcowej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Wejherowską do nowo wybudowanej ulicy tzw. Dworcowej 2. Ścieżka przebiega wzdłuż ulic Dworcowa 2 i Wojska Polskiego, gdzie za skrzyżowaniem z ul. Dworcowa 3, włącza się w jezdnię ulicy. Na wysokości dworca PKP ścieżka została skomunikowana bezpośrednio z terenem kolejowym poprzez przejście dla pieszych i rowerzystów.

Całości dopełniają nowe chodniki i oświetlenie LED.

fot. Monika Wejer/TTM

Takie węzły komunikacyjne są niezwykle potrzebne, gdyż ułatwiają przemieszczanie się pasażerów, którzy codziennie chcą dojechać do pracy, czy też do szkół. Węzły znakomicie służą pasażerom, one pozwalają uporządkować komunikację w takich miejscowościach jak Puck, usprawniają korzystanie z różnych środków transportu. Mieszkańcy do miast z mniejszych miejscowości przyjeżdżają samochodami i przesiadają się na autobus lub pociąg - powiedział Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

fot. Monika Wejer/TTM

Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka, nie kryła zadowolenia z zakończenia prac przy węźle.

Zmieniło się oblicze Pucka, ale co najważniejsze, zrobiło się bardziej komfortowo i bezpieczniej. Mamy tu kamery monitoringu, mamy dodatkowe oświetlenie uliczne - powiedziała gospodyni miasta.

fot. Monika Wejer/TTM fot. Monika Wejer/TTM fot. Monika Wejer/TTM fot. Monika Wejer/TTM fot. Monika Wejer/TTM fot. Monika Wejer/TTM fot. Monika Wejer/TTM fot. Monika Wejer/TTM fot. Monika Wejer/TTM fot. Monika Wejer/TTM

„Budowa węzła integracyjnego Puck wraz z trasami dojazdowymi” kosztowała blisko 11 milionów złotych, z czego ponad 6,8 miliona stanowiło dofinansowanie ze środków unijnych.

Węzeł w Pucku jest jednym z sieci 26 tego typu obiektów realizowanych na Pomorzu w ramach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24