09.07.2020 15:38 0 rp/TTM

Dzieła sztuki w luzińskiej galerii przyciągnęły miłośników malarstwa

Fot. Monika Wejer/TTM

W środę (8 lipca) odbyła się oficjalna inauguracja wakacyjnych wystaw „Art GOK” organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury we współpracy z Galerią Luzino. Cykl rozpoczęto wernisażem malarstwa Mariana Mielewczyka pod tytułem „4 x LAS”.

Szykują się gorące, nie tylko ze względu na pogodę, dwa miesiące dla mieszkańców Luzina i okolic. Wszystko za sprawą czterech wernisaży. Pierwszy z nich odbył się w środowy wieczór w luzińskiej galerii, w której nie zabrakło głodnych artystycznych wrażeń mieszkańców

Wystawa i jej pierwszy wernisaż okazał się sukcesem. Ilość osób jest ogromna, nie spodziewaliśmy się tego. To pokazuje jaka jest potrzeba w mieszkańcach spotkań z kulturą i sztuką – tłumaczy Rafał Płotka, dyrektor Gminnego Ośrodku Kultury w Luzinie.

Marian Mielewczyk zaprezentował swoja twórczość w wystawie pt. „4 x LAS”. Nawiązuje ona do wyglądu lasu w różnych porach roku. Autor do przestawienia swojej wizji używał pasteli, choć to nie jedyna metoda jaką się posługuje. Zależało mu, jak sam wspomina, na przekazaniu miękkości i delikatności natury.

Sztuka żyje bo ludzie ją oglądają, jesteśmy też w galerii, w której dziś nie brakuje obrazów, co bardzo cieszy, że spełnia ona swoją funkcję – opisuje artysta z Luzina.

Chętnych do obejrzenia prac, przy akompaniamencie muzycznym wiolonczelistki Moniki Topp nie brakowało.

Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Monika Wejer/TTM

Odpowiednie miejsca na odpowiednie prace. Luzino żyje takimi wydarzeniami i cieszą się one ogromną popularnością – zaznacza Małgorzata Kaliszewska, nauczycielka plastyki byłego Gimnazjum w Luzinie.

Malujemy u Mariana 10 lat wzorując się na jego malarstwie, cieszymy się, że mógł on pokazać dziś las i to czterokrotnie – dodaje Zofia Botulińska, stowarzyszenie „Bro Bono” w Luzinie

Prace Mariana Mielewczyka można podziwiać jeszcze do 22 lipca od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia galerii. Przed mieszkańcami jeszcze trzy wernisaże malarstwa, fotografii i rzeźby. Więcej informacji na stronie luzińskiego GOKu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24