07.07.2020 10:50 10 rp/TTM

Kolejny solaris zasilił wejherowską flotę

Fot. Monika Wejer/TTM

To już 44. autobus MZK Wejherowo, który w poniedziałek (6 lipca) oficjalnie przekazano mieszkańcom. Od wtorku (7 lipca) pojawi się na ulicach powiatu i wszystko wskazuje na to, że już niebawem będzie można w nim zapłacić kartą.

Klimatyzowany, bezpieczny, nowoczesny, a w przyszłości wyposażony w płatność kartą – to nowy autobus marki Solaris, który pojawi się na ulicach powiatu wejherowskiego na początku lipca. Na uroczystym przekazaniu i poświęceniu nowego autobusu pojawili się m.in. przedstawiciele władz Wejherowa.

Wprowadzamy także nowość, płatność kartą w autobusach, ale nie zapominamy o tych, którzy nie chcą korzystać z takich nowinek technologicznych, a wolą tradycyjne metody płatności – podkreśla Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Nowy autobus posiada już system trzeciej generacji, który umożliwia korzystanie z karty elektronicznej, a także zakup tą metodą biletów okresowych i łączonych.

Nie można jednak uruchomić tej możliwości w jednym autobusie, a należy we wszystkich, to z kolei wymaga większego nakładu pracy i cierpliwości – komentuje Krzysztof Nalewajko, zastępca dyrektora ds. eksploatacji i informatyki MZK Wejherowo.

Fot. Monika Wejer/TTM

Fot. Monika Wejer/TTM

Nowy nabytek kosztował 936 tysięcy złotych, a jego zakup został pokryty ze środków własnych przedsiębiorstwa.

Stawiamy na bezpieczeństwo, zwłaszcza w trudnych czasach pandemii, które przechodzimy – dodaje Czesław Kordel, prezes MZK Wejherowo.

Fot. Monika Wejer/TTM

Od 7 lipca nowy autobus będzie można zobaczyć na trasie linii nr 2.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24