03.07.2020 11:30 0 raz/mat.pras

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich doceniło Stację Kultura Rumia

fot. Agnieszka Doborzyńska

W czasie, gdy czytelnictwo w kraju nie znajduje się na zbyt wysokim poziomie, takie wyróżnienie to prawdziwa perełka. Stacja Kultura-Biblioteka Rumia odebrała nagrodę w ramach konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa 2019, przyznaną przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

„Na najwyższe uznanie zasługuje zaangażowanie Biblioteki w upowszechnianie kultury czytania wśród mieszkańców, oferowanie wszystkim grupom społecznym oryginalnych, atrakcyjnych usług bibliotecznych oraz imprez kulturalno-edukacyjnych.” – tymi słowami Joanna Pasztaleniec-Jarzyńska, przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, pogratulowała zespołowi sukcesu w ramach ogólnopolskiego konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa 2019.

Taka nagroda na rzecz promocji czytelnictwa motywuje i inspiruje do dalszych działań. Staramy się wsłuchiwać w potrzeby i oczekiwania naszych czytelników i proponować wydarzenia, które spotkają się z ich zainteresowaniem, a jednocześnie zainspirują do częstszego sięgania po książkę. To, że nasi czytelnicy dostrzegają i doceniają nasze zaangażowanie jest najcenniejsze – podkreślają pracownicy biblioteki.

Jak zaznacza Krystyna Laskowicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi, Stacja Kultura po raz pierwszy wzięła udział w konkursie i od razu została wyróżniona, mimo dużej konkurencji.

Niestety, z uwagi na zagrożenie związane z epidemią koronawirusa zostało odwołane największe międzynarodowe wydarzenie branży wydawniczej w Polsce - 11. Warszawskie Targi Książki, które miały się odbyć w dniach 21–24 maja 2020 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. To tam na uroczystej gali ogłaszano zwycięzców konkursu, czyli najbardziej aktywne biblioteki. Zamiast wielkiej gali pozostało nam wspólne zdjęcie z dyplomem na stronie SBP. Szkoda - dodała Laskowicz.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24