02.07.2020 17:30 48 rp/SM Wejherowo

Pijana matka spacerowała ulicami Wejherowa z dwójką dzieci

Źródło: SM Wejherowo

W wydychanym powietrzu blisko dwa promile, a pod opieką dwuletnia dziewczynka i kilkumiesięczny niemowlak. W środę (1 lipca) strażnicy miejscy zatrzymali kobietę i ze względu na jej agresywne zachowanie, musieli użyć siły.

Do wstrząsających scen doszło w środę rejonie ulicy Ofiar Piaśnicy w Wejherowie. W godzinach wieczornych, blisko godziny 21:30 straż miejska otrzymała zgłoszenie o pijanej kobiecie z dziećmi pod opieką. Niestety zgłoszenie potwierdziło się, ale upojonej alkoholem, nieodpowiedzialnej kobiety nie trzeba było długo szukać.

Strażnicy zauważyli kobietę pchającą dziecięcy wózek na ulicy Słonecznej, a za nią  w odległości stu metrów szła  2-letnia córka, która w każdej chwili mogła wbiec pod nadjeżdżające pojazdy – komentuje Zenon Hinca, komendant straży miejskiej.

Matka stwarzała nie tylko zagrożenie  dla swoich dzieci, ale także samej siebie, bo, jak relacjonują mundurowi, miała problemy z utrzymaniem równowagi. Na miejscu pojawił się również patrol policji. Funkcjonariusze chcieli pomóc kobiecie i jej dzieciom, lecz ta stała się agresywna.

–  Interweniujący strażnik i policjant musieli użyć siły fizycznej. Dzieci zawiezione zostały pod opiekę babci – dodaje komendant.

Dla matki dzieci ta historia nie zakończyła się jednak optymistycznie, a o jej finale najprawdopodobniej zadecyduje sąd. Na ten moment kobieta została przekazana w ręce policji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24